Ivan Ponomarev žije v Česku už dlouhé roky, a tak se jako Rusa žádné sankce ohledně prodloužení pobytu netýkají. Za Liberec chytal od sezony 2007/08, pak byl postupně oporou České Lípy, Bohemians, ale sezonu strávil také v týmu českého klubového obra z Mladé Boleslavi. Teď se dohodl s Kladnem na pokračování spolupráce.

Lednový telefonát Dušana Přívary vrátil mazáka do špičkového florbalu a Ponomarev se rychle stal obrovskou posilou Kladna. Dovedl ho po strhujících sériích až do finále I. ligy, teprve tam Kladno padlo v souboji s lepšími Butchis Praha. Šanci na postup do superligy mělo i nadále, ale v těsné sérii podlehlo Karlovým Varům a sen skončil. „Byl to skvělý zážitek se smutným koncem. O motivaci je tedy postaráno,“ jasně vyhlásil cíl pro novou sezonu Igor Ponomarev.

Zkušený obránce Kryštof Krbec se dává dohromady po zranění.
Florbalové Kladno dál posiluje, přišli tři beci i dvě útočné superpušky

Že se upíše opět Kladnu, o tom se dlouho nerozhodoval. „Máme společný zájem navázat na výkon týmu z minulé sezony a pokračovat v jeho rozvoji. Navíc se sešly i další důvody – dobré zázemí, zájem diváků, kabina, přístup realizačního týmu a vedení, navíc podpora rodiny. Chceme náš společný týmový výkon zase posunout o krok dál. Aby florbal na Kladně přitahoval více hráčů a diváků,“ prohlásil Ponomarev pro klubový server.

Trenér Dušan Přívara dodal, že Rus skvěle zapadl do šatny i týmu. "Kluci ho mají rádi, při zápasech z něj cítili zkušenost. Ani mi nepřijde, že je tady teprve od ledna,“ je rád Přívara, podle něhož se druhý gólman Frühbauer vrátil do Chomutova, a tak se Ponomarev stane také mentorem a vezme si pod křídla mladičkého nadaného gólmana Kanonýrů Jakuba Janouška.