Kladno v posledních letech usiluje o Superligu pravidelně, pokaždé složí silný tým, ale vždycky kousíček chyběl. Často to byly právě rozhodující zápasy, dvakrát si vylámali zuby na Karlových Varech, naposledy loni v baráži. Letos ji se jim vyhnuli a naopak na Bulldogs Brno mají z loňska dobré vzpomínky, v pátém duelu čtvrtfinále je tehdy přetlačili.

Navíc i když prohrají, pořád ještě nebude všem šancím konec, protože poražený finalista ještě vyzve v baráži předposlední tým superligy, což jsou Pardubice.

Takové myšlenky ale nemají, jejich nejlepší hráč Matyáš Bachmaier slibuje, že doma roztopí Kladeňáci kotle jako v pekle, to vše před natřískanou halou Bios, která byla vyprodána během několika dnů.

„Už se nemůžeme všichni dočkat, až to rozjedeme před našimi fanoušky,“ říká v rozhovoru pro klubové stránky Bachmaier, který v play-off ovládl drtivou část všech statistik: je nejlepším střelcem, nahrávačem, má nejvíc gólů v přesilovkách, má i nejlepší bilanci +/-.

Přesto myslí hlavně na tým. "Naše přednost bude víra v nacvičené věci a naší hru. Máme zkušenosti s pátým zápasem ze semifinále (Kladno přejelo Otrokovice) a předností hlavně budou kladenští fanoušci. Už se mi několikrát v obchodě či v kavárně stalo, že se skupinka lidí baví o kladenském florbale. Město tím víc a víc žije a mám z toho opravdu velkou radost," neskrývá Bachmaier a předjímá, že fanoušci vytvoří skutečné kladenské peklo. "A na to se moc těším!"

Zvládne Kladno rozhodující bitvu a probojuje se potřetí ve své historii do nejvyšší soutěže? V sobotu po půl osmé večer bude jasno.