Zítřejší den patří celému českému florbalu, v O2 areně se odehraje tradiční svátek s finálovými zápasy nejlepších českých soutěží. Škoda, že se tam nemohlo vejít i páté finále Kladno – Brno, jeho aktéři předvedli úchvatné výkony.

Domácí ukázali obrovskou psychickou sílu, soustředěným tlakem si od začátku vynutili převahu a postupně vršili náskok. Zejména v polovině duelu měli skvělou pasáž, když Papoušek nejprve trefil na 3:1 a pak připravil ještě gól Krbcovi.

Když rozhodčí neuznali Buldokům gól tři vteřiny před koncem druhé části, nerozhodilo kladenské ani nucené střídání brankářů ve druhé pauze. Rus Ponomarev sice špatným výhozem pomohl Brnu ke snížení, ale jinak nahradil Janouška dokonale a jeho tým zvládl i dramatickou poslední osminutovku, kdy hosté zkoušeli marně power-play.

Také oni šanci na Superligu ještě mají, v baráži zkusí vyřadit Pardubice. Kladenští Kanonýři už mají odpracováno, nastal čas zapálených Havana a spršek nápoje z úchvatného francouzského kraje zvaného Champagne.

Dojatě hodnotili zápas na sociáních sítích někteří bývalí skvělí borci, kteří vybojovali nejvyšší soutěž pro Kladno jako první. Legendární vůdce Tomáš Lipi Leipner  popřál hráčům skvělou oslavu a také aby byli první, do nejvyšší soutěž nejen vybojuje, ale také udrží. "Užijte si oslavy, protože tohle je něco, co si je zaslouží a i ve 40 letech na ně budete vzpomínat při sledování úspěchů další generace tak, jako já dneska. A hlavně vám přeju, ať je ta příští sezona konečně první s obhajobou Superligy. Už by to chtělo potvrdit a tenhle tým rozhodně má," napsal Leipner.

Jeho bývalý spoluhráč a dnes kouč Stanislav Minář byl ještě víc naměkko. "Dneska jsem fakt šťastnej, jako hráč jsem zažil historicky první postup. A co bylo v hale  dneska, a vlastně i loni, kdy celé město žilo florbalem a krásně se semklo, bylo famózní. Je skvělé, že u toho bylo plno odchovanců, plno hráčů, které jsme v mládeži trénovali. Jsem dojatej, jakým způsobem a s kým se to povedlo," napsal Minář a dodal radu mladým: "Vidíte co je potřeba pro to, abyste na vlastní kůži zažili to, co zažili dneska hráči, trenéři a všichni. A díky nimž máme dnes hezčí životy!"

Kanonýři Kladno - Bulldogs Brno 4:2 (2:1, 2:0, 0:1).

Branky: 8. Veselý, 16. Bohuslávek, 28. Papoušek, 34. Krbec - 14. Mazáč, 49. Kučera. Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 1:1, bez využití. Diváků: 600. Zásahy brankářů: Janoušek 10, Ponomarev 8 - Koudelka 21.