„Tři body jsme potřebovali jako sůl, vzhledem k vyrovnanosti tabulky je každý bod důležitý,“ měl jasno trenér Kladna Dušan Přívara, jehož tým si dělal zápas těžší než musel. V první části mu vázla hlavně koncovka, když ze 16 střel vyprodukoval jediný gól Veselého po akci Bohuslávka, ve druhé části to zase byla disciplína.

Ačkoliv je florbal na vylučování skromnější než třeba hokej, Kanonýři šli na trestnou lavici dva po sobě. Naštěstí soupeř hrál přesilovku pět na tři darebně a za vysokou hůl čelil dokonce trestnému střílení, které zkušený Ullmann provedl dokonale. Pak Aligátoři přece jen snížili, ale vzápětí se ujala trochu šťastná střela Chrousta a pak udeřil Bohuslávek.

„Bylo klíčové, když jsme ve druhé třetině ubránili několik oslabení a odskočili na tříbrankový rozdíl. Teď už se těšíme na na těžší zápasy,“ naznačil autor druhé branky Filip Ullman, že příští víkend čeká Kladno tradiční rival – v tabulce druhé Ústí nad Labem.

Ullmanův tým však ještě musel zvládnout třetí dějství, a přestože brzy utekl díky Matějkovi na 5:1, zdaleka nebylo dobojováno. Hosté dali dvě branky a ještě Kanonýry slušně pozlobili, ale na zvrat už nedosáhli.

„Po slušném a koncentrovaném vstupu do utkání přišel ve druhé třetině vinou dvou hloupých vyloučení výpadek, hru jsme tím rozkouskovali, ale naštěstí nás soupeř nepotrestal víc než jen jedním gólem. Do třetí třetiny jsme pak za stavu 4:1 mohli nastoupit s klidnější hlavou,“ řekl kouč Kanonýrů Dušan Přívara.

Kanonýři Kladno – Aligators Klobouky 5:3 (1:0, 3:1, 1:2).

Branky a asistence: 14. Veselý (Bohuslávek), 30. Ullmann TS, 32. Chroust (Ullmann), 34. Bohuslávek (Fišer), 51. Matějka (Ullmann) - 31. Svoboda (Kejík), 53. Kejík (Svoboda), 57. Frank (Kejík). Rozhodčí: Sýkora, Dolanský. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely: 39:27. Diváků: 110.

Sestava Kanonýrů: Ponomarev – Hübner, Ullmann, Prudil, Veselý, Burian – Pfaur, Bohuslávek, Novák – Stůj, Krejčí, Fišer – Matějka, Chroust, Louvar.