Penaltové výhry v Brně a doma s ještě na jaře superligovými Otrokovicemi uklidnily kladenský celek a ten v Praze exceloval od úvodních minut. Po první části vedl 4:1 a výhru pak už jen navyšoval. Kuriózně padly i dvě branky v poslední minutě, kdy Kladenští odvolali za stavu 9:2 gólmana. Nejprve sami inkasovali, ale pak power-play využil Fojtík a dovršil tak první hattrick v kladenském dresu.

Kanonýři, za které odehrál první zápas po přestupu z Vinohrad Petr Blažej, jsou v aktuální tabulce I. ligy na třetím místě s pouze jednobodovou ztrátou na vedoucí Ústí. Druzí jsou Gulliveři z Brna, které Kladno na jejich palubovce porazilo v prodloužení.

Nyní čeká Kladno tradiční soupeř Znojmo, v hale Bios ho přivítají v sobotu od 18 hodin.

Jeden Chroust nestačil, teď už mají Kanonýři bráchy oba: vlevo starší Tomáš, vedle Tadeáš
Kanonýři se poprvé ukáží doma, do boje jdou s elitní bratrskou dvojicí Chroustů

„Zápas hodnotím pozitivně. Byla v něm spousta věcí, které chceme hrát. Určitě se tam objevily chybičky, které budeme ladit. Musíme být agresivnější a využívat víc šancí, které nám soupeř nabídne,“ uvedl kouč Kanonýrů Dušan Přívara.

„Soupeř byl ve všem lepší. Byl rychlejší, důraznější a přesnější. Dojeli jsme na neproměňování šancí,“ dodal trenér Startu Filip Řehulka.

FB Pipe Start98 Praha - Kanonýři Kladno 3:10

Branky a asistence: 16. Bagin (Matoušek), 48. Škorpa (Syrovátko), 60. Chaloupka (Kulík) - 10. Stůj (Hübner), 13. Novák (Fojtík), 15. Bachmaier (Tad. Chroust), 20. Fojtík (Tomášek), 25. Tad. Chroust (Bachmaier), 42. Fojtík, 43. Veselý (Tad. Chroust), 48. Bachmaier, 57. Svačinka (Tomášek), 60. Fojtík (Tomášek). Rozhodčí: John, Starý. Vyloučení: 7:1. Využití: 1:4. V oslabení: 1:1. Třetiny: 1:4, 0:1, 2:5. Střely: 21:34. Diváků: 80.

Kanonýři: Ponomarev - Kuchynka, Veselý, Svačinka Tomášek, Stůj, Hübner - Bachmaier, Chroust Tom., Chroust Tad. - Novák, Pfaur, Fojtík - Blažej, Spurný, Janda.