S Chomutovem bylo Kladno favoritem, a přestože vyhrálo 5:4 po prodloužení, mělo mít asi všechny tři body. Spoustu šancí ale tým zahodil a nakonec byl rád, že zachránil remízu 4:4, protože prohrával v 52. minutě 2:4. Teprve pak se rozjel, Novák snížil a Svačinka po krosové přihrávce Bachmaiera srovnal.

V nájezdech se prosadili Svačinka a Bachmaier, naopak Janoušek, který po první sérii nahradil v brance Melegu, dva nájezdy vychytal a Kanonýři tak získali dva body.

„Soupeř potrestal všechny naše chyby. Zisk všech tří bodů nás stála produktivita, na té musíme do příštího utkání zapracovat. Ale oceňuji, že jsme za stavu 2:4 dokázali vrátit a urvali v domácím prostředí důležité dva body,“ komentoval duel kladenský Dominik Janda vyhlášený nejlepším hráčem zápasu.

Jeho slova si tým vzal k srdci, v neděli v Otrokovicích totiž uspěl 7:2! První se sice trefil domácí Ležatka, ale Kanonýři už do první pauzy otočili svými oporami se zkušenostmi z nejvyšší soutěže Tad. Chroustem a Bachmaierem. A postupně pak navyšovali náskok.

„Výsledková tabule určitě neodpovídá průběhu, protože Otrokovice předvedly dobrý výkon a nutily nás hrát na maximum, což je pro nás jenom dobře. Zaměřili jsme se na obranu, tušili jsme, co Otrokovice budou hrát a náš herní plán nám vyšel,“ byl rád kouč Kanonýrů Dušan Přívara.

Po čtrnácti odehraných kolech jsou Kanonýři už na čtvrté místě tabulky a ztrátu na třetí Otrokovice snížili na tři body. Nyní je čeká poslední Start98 z Prahy, ten hostí v hale Bios v sobotu 25. listopadu od 18 hodin.