Se Znojmem Kladenští před Vánoci padli drsně doma 0:8, ale teď se jim vrátil do sestavy Chroust a i bez zkušených Riebauera a Přívary zahrál tým na jihu Moravy dobře. Naději na body držel prakticky až do konce, byť domácí byli ve vedení. Původně však ztráceli, když se v první části trefili hostující Bohuslávek s Kučerou. Znojmo ale pokaždé rychle reagovalo, otočilo až na 5:2, a až pak zase zabojovali hosté a dvěma trefami se vrátili do utkání. Měli i šance na vyrovnání, jenže nakonec skórovali domácí a v závěru vše jistili gólem do prázdné brány při power play Kanonýrů. Ty může těšit aspoň to, že proti soupeři podali mnohem lepší výkon než před Vánoci.

Kladno v posledním kole nastoupí v Chomutově a pokud by vyhrálo za tři body a Vary nezískaly na půdě vedoucího Ústí ani bod, může se ještě dostat právě před Západočechy na čtvrtou pozici. Pak by začalo čtvrtfinálovou sérii doma. V opačném případě se začne u kolonády.

Znojmo Laufen - Kanonýři Kladno 7:3

Branky a asistence: 7. Šrámek (Švéda), 19. Novák (Číhal), 21. Blažek, 26. Procházka (Šrámek), 27. Blažek (Šrámek), 48. Kriš (Šrámek), 59. Blažek - 4. Bohuslávek (Veselý), 13. Kučera (Stůj), 29. Papoušek (Pixa), 39. Veselý. Rozhodčí: Gavlas, Mikulka. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Třetiny: 2:2, 3:2, 2:0. Střely: 32:24. Diváků: 128.

Kanonýři: Macík – Veselý, Šefčík, V. Novák, Stůj – Chroust, Bachmaier, Kučera – Bohuslávek, Papoušek, Pixa – Prudil, Šnajdr, J. Novák – Janda.