Kanonýři měl náročný program. Po sobotní domácí porážce od Znojma uspěli v Českém poháru - Strakonice přejeli 12:2. Ale v lize to tak slavné nebylo. Ve čtvrtek na půdě Hattricku Brno, jenž sezonu začal velmi špatně, padli 3:7. Byla to už jejich pátá prohra v řadě s tímto týmem, který přehráli naposledy v roce 2017.

"Naše defenzíva byla slabá, musíme si to projít na videu a zlepšit. Zároveň naše zakončení bylo pod bodem mrazu. A to taky samozřejmě vyzdvihlo výkon domácího brankáře, který chytal fantasticky," uznal Matyáš Bachmaier, asi nejlepší Kladeňák v utkání.

Z utkání 7. kola hokejové Tipsport extraligy Škoda Plzeň - Rytíři Kladno (1. 10. 2023)
Kladno přišlo o vedení v Plzni v závěru, hattrickem rozhodl o bodu navíc Pytlík

O víkendu Kanonýry přemohl další brněnský celek Bulldogs 6:4, když vedl už 6:1 a teprve v závěru nechal hosty zkorigovat skóre. Vrátil tak Kladenským částečně vyřazení z jarního play-off. „Měli jsme oproti čtvrtku pasáže, které měly vzestupnou tendenci. Na tom musíme stavět. Musíme být odolnější jako tým, jinak byl výkon docela fajn. Nicméně Brno zaslouženě vyhrálo,“ řekl po zápase autor hattricku Tomáš Svačinka.

Kladenští v zápasech postrádali vůdce Tomáše Chrousta, jenž se zranil v duelu se Znojmem (nemělo by jít o nic zásadního), o víkendu jim chyběl také zmíněný reprezentant Matyáš Bachmaier.

V sobotu hostí Kladno Orku Čelákovice (18:00) a v hale Bios už by potřebovali uspět.