Brněnští Buldoci jsou v posledních měsících jedním z nejčastějších kladenských protivníků. Na jaře je Kanonýři v úchvatné sérii vyřadili ze čtvrtfinále play-off až v pátém, rozhodujícím utkání, na úvod letošní prvoligové sezony na jejich hřišti prohráli.

„Máme jim co vracet z ligového kola, kdy nás vyškolili v produktivitě a v určitých věcech také v útočném pásmu. My si tak můžeme vyzkoušet, jak jsme na tom zapracovali a zase se můžeme porovnat se špičkou a předním týmem z 1. ligy. Určitě dáme prostor mladším hráčům, aby načichli tomu mužskému florbalu,“ říká na stránkách Kanonýrů kouč Dušan Přívara.

Univerzál Kladna Kristaps Platačs.
Škoda. Volejbalisté Kladna pohárový mečbol v Belgii neproměnili

Přiznal, že pohár není pro Kladno prioritou, ale vyhrát tým každopádně chce, zvlášť před svými diváky, kteří mají na pohárové zápasy vstup zdarma.

V hale Bios se začíná v 19 hodin, vítěz zápas se pak může těšit v dalším kole na pražské Butchis, letošního nováčka Superligy.

V neděli čeká Kladno výjezd do Plzně. Ta je zatím v tabulce devátá, Kanonýři šestí. Oba celky dělí jen tři body. Hosté hlásí útok na tři body, ale už prohráli čtyři zápasy z devíti a na palubovce Plzně i v minulé sezoně museli o body a výhry hodně bojovat.