Domácí, jejichž obci se přezdívá Palestina, posílili někteří borci Vítkovic, což je aktuálně je nejlepší tuzemský klub. Naopak Kladno vyrazilo na polskou hranici bez řady zkušených tahounů Chrousta, Přívary, Riebauera a dlouhodobě zraněného Ullmana. V úvodu to bylo znát, domácí bleskově vedli 2:0, ale juniorský reprezentant Papoušek pak napravil svou chybu, snížil a jeho tým otočil zásluhou dokonalé souhry Šnajdra s Ševčíkem a pak v přesilovce pět na tři Bohuslávkem.

Druhá třetina však vyšla domácím a opět šli do vedení 4:3, jenže poslední dějství patřilo mladým bojovníkům Kladna. Brzy srovnal Veselý a rozhodující pátý gól obstaral opět buldok Papoušek. V závěru pak Bachmaier potvrdil svůj talent a gólem do prázdné brány pečetil na konečných 4:6. Střelecká hvězda Kanonýrů v tomto zápase Ondřej Papoušek mínil, že se zápas hrál v dobrém tempu a v super atmosféře. „My měli hodně mladou sestavu, ale bez práce nejsou koláče,“ usmál se juniorský mistr světa.

Podle kouče Martina Hovořáka měly velký vliv na výsledek utkání přesilovky. „Nám se je podařilo využít, což nám pomohlo. Jinak jsme tu měli celkem mladý tým, takže s nějakými chybami, které jsme udělali, jsme počítali. Jsem rád za obětavost a bojovnost, kterou jsme předvedli,“ těšilo Hovořáka.

FBC Letka – Kanonýři Kladno 4:6 (2:3, 2:0, 0:3).

Branky a asistence: 3. Vojáček (Mahla), 7. Mahla, 28. Šincl (Mahla), 35. Hložanka (Smrčka) – 9. Papoušek (Bohuslávek), 14. Šefčík (Šnajdr), 20. Bohuslávek (Bachmaier), 42. Veselý (Papoušek), 46. Papoušek (Pixa), 60. Bachmaier. Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:2. Střely: 28:37. Diváků: 82.

Kanonýři: Macík – Pfaur, Veselý, Šefčík, V. Novák – Janda, Bachmaier, Kučera – Bohuslávek, Šnajdr, Papoušek – J. Novák, Hübner, Pixa – Spurný.