„Šancí jsme tady měli dost a podle mne jsme mohli vyhrát klidně i my,“ říkal po zápase hostující útočník Adam Kulík, jehož tým nastoupil jen se dvanácti hráči v poli, ale první třetinu zvládl a vedl trefou Kulhavého. „Se vstupy do zápasů bychom měli začít něco dělat, protože už nám teče do bot,“ uhodil hřebíček na hlavičku brankář Kanonýrů Martin Frühbauer.

Vždyť v předešlém duelu na Letce kvůli mizernému začátku prohrávalo Kladno ještě deset minut před koncem 2:5, aby Chroust tři vteřiny před koncem srovnal a pak Novák v prodloužení rozhodl.

Mimochodem oba se prosadili i v sobotním mači, který se začal otáčet ve druhé třetině. Důležitý byl laciný gól Svačinky téměř z půlky hřiště na 3:1, ale ani pak ještě duel nebyl zdaleka rozhodnutý.

Start snížil a měl šance na vyrovnání, a když dostal šest minut před koncem výhodu přesilovky, nevypadalo to s Kladnem moc nadějně.

Jenže pak přišla zářivá chvilka domácího Nováka, jenž v oslabení prokličkoval hřiště a bekhendem zavěsil na 4:2. „Určitě zlomový moment celého zápasu,“ měl jasno domácí trenér Dušan Přívara, jehož svěřenci pak riskujícímu sokovi zasadili ještě dva údery do prázdné.

„Naštěstí jsme vyhráli, tři body jsou doma a jsem rád, že po první třetině kluci mákli a dali do hry srdíčko,“ byl rád Martin Frühbauer.

Kanonýři Kladno – Start98 6:2

Branky a asistence: 29. Chroust (Šimeček), 33. Janda (Šimeček), 34. Svačinka (Šefčík), 54. Novák, 59. Šimeček (Svačinka), 60. Mareš (Prudil) - 16. Kulhavý (Fenik), 50. Kulík (Josefovič). Rozhodčí: Benačan, Šaroch. Vyloučení: 1:1. Bez využití, Oslabení: 1:0. Třetiny: 0:1, 3:0, 3:1. Střely: 21:19. Diváků: 125.

Sestava Kanonýrů: Frühbauer (Janoušek) – Stůj, Veselý, Šefčík, Svačinka, Prudil, Nový – Bohuslávek, Novák, Pfaur – Chroust, Janda, Šimeček – Fišer, Spurný, Mareš – Matějka, Čika. Trenér: Přívara.

Setstřih utkání: 

| Video: Youtube