"Tušili jsme, že vyhrajeme maximálně o gól, odsud se body nevozí lehce. Zápas se rozhýbal až ve třetí třetině, kdy začaly padat branky. Remíza byla asi zasloužená. Pak už to bylo o štěstí a my máme naštěstí Bohunku, který rozhodl," chválil juniorského reprezentanta Jana Bohuslávka jeden z naopak nejzkušenějších borců, Jan Louvar. Ten dal v neděli dokonce dvě branky a tou v 58. minutě po akci právě Bohuslávka poslal Kanonýry do vedení.

Tříbodový zisk se rozplynul během chvilky, protože Gulliveři sehráli skvělou kombinaci a vyrovnali na 6:6.

Vyrovnaný zápas nabídl dva zlomy. První ve třetí třetině, kdy špatnou rozehrávku Bohuslávka potrestali Gulliveři brankou na 4:2. Mladík svoje zaváhání bohatě odčinil a přidali se i další. Kladno brzy srovnalo a dokonce skóre otočilo. A zatímco gól Chrousta byl hodně laciný, Šefčík a dvakrát Louvar zakončovali parádní akce.

Nejpěknější věcičku si Bohuslávek nechal na prodloužení, kdy proskočil obranou a zavěsil.

"Přiklonilo se k nám trochu štěstí, byl to otevřený a těžký zápas," řekl hostující trenér Dušan Přívara a vysvětlil i nové posily, naposledy slovenského gólmana Melechu. "Akvizice máme hlavně kvůli trochu širší marodce. Zatím se ukazují v dobrém světle," byl rád Přívara a spolu s Louvarem se shodli na tom, že nyní devátí Kanonýři aktuálně potřebují každý bodík, aby se jim povedlo proniknout aspoň do předkola play-off, i když boj o šestku přímých čtvrtfinalistů také ještě nevzdali. Drží ji právě Gulliverové s náskokem osmi bodů.

V sobotu host Kladno poslední tým tabulky Aligators Klobouky, duel startuje v hale Bios v 18:30 hodin.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - Kanonýři Kladno 6:7p (1:1, 2:1, 3:4, 0:1)

Branky: 19. Bouška, 23. Matula, 35. Nechvátal, 43. Černoch, 52. Suchomel, 59. Matula - 9. Prudil, 30. Krejčí, 46. Chroust, 47. Šefčík, 48. Louvar, 58. Louvar, 61. Bohuslávek. Rozhodčí: Prouza - Rogowski. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 92. Zásahy brankářů: Matyáš Krupa 11 - Šimon Melega 17.