Ústí zvládlo v koncovce první zápas a ve druhém deklasovalo kladenský celek dvouciferným výsledkem. Také v Kladně začalo nadějně, Esterka otevřel skóre, ale domácím se vyplatila sázka na mládí. Osmnáctiletý Lukáš Spurný vyrovnal a ve druhé části Kanonýři rozhodli o svém nakonec jasném vítězství. Chroust, Pfaur a Janda zařídili odskok na 4:1, a když hosté korigovali, tak se jejich obranou protáhl dokonale Novák a svůj mateřský klub pokořil popáté.

Domácí hráli v sobotu hodně chytře, drželi se na balonku a celou poslední část tím Ústí deptali.

Hosté museli vsadit na power-play už pět minut před koncem a zdálo se, že ta by jim pomoci mohla, když si Bohuslávek smolně srazil Trčkovu střelu do vlastní branky.

Ale poplach byl brzy odvolán, vlny se zklidnily a jen emoce sílily, když do prázdné ústecké svatyně zamířil Fišer a dal na 6:3. V úplné koncovce ještě posila ze Sparty připravila zásah Novákovi a Kladeňáci stejně jako slavný kanonýr Jabůrek v bitvě u Hradce mohou pořád u kanónu stát a láláládovat.

Ještě budou potřebovat hodně dělových koulí, ty první už v neděli večer.

Kladno - Ústí nad Labem 5:2. Branky a asistence: 17. Spurný (Hübner) 23. Chroust (Ullmann), 29. Pfaur (Hübner), 31. Janda (Bohuslávek), 35. Novák (Ponomarev), 58. Fišer (Ullmann), 60. Novák (Fišer) - 13. Esterka, 31. Esterka (Trčka), 56. Trčka (Semerád). Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Třetiny: 1:1, 4:1, 2:1. Střely: 20:15. Diváků: 261. Stav série: 1:2.

Kanonýři: Ponomarev – Šefčík, Ullmann, Stůj, Veselý, Burian, Höffer – Janda, Prudil, Bohuslávek – Novák, Chroust, Fišer – Pfaur, Spurný, Hübner. Trenér: Přívara.