Sobotní zápas byl z kladenské strany nejlepší v sérii. Mužstvo zapomnělo na ne ideální domácí výkony a dlouho nedovolilo Otrokovicích skórovat. Domácí se trefili až na začátku třetí třetiny a to už na ukazateli svítil stav 0:4. Klíčovým momentem byl pak gól mladého Tomáška ve chvíli, kdy domácí korigovali na 2:4 a chystali se k velkém náporu. Za stavu 2:5 už ale hosté drama nepřipustili. "Dva předchozí zápasy nebyly z naší strany ideální, a tak jsme se úmyslně zaměřovali na lepší začátek. Vybojovali jsme si náskok, který jsme až na výpadek z úvodu třetí části dokázali udržet pod kontrolou," komentoval útočník Kanonýrů Jakub Bohuslávek.

Otrokovice - Kanonýři Kladno 2:5.

Branky a asistence: 41. Gál (Vykopal), 51. Kopecký (Štourač) - 8. Bachmaier, 9. Fišer (Bachmaier), 18. Novák (Svačinka), 23. Fojtík (Bohuslávek), 55. Tomášek (Bachmaier). Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Třetiny: 0:3, 0:1, 1:2. Střely: 21:23. Diváků: 402. Stav série: 1:2.

Nedělní zápas byl velmi vyrovnaný, rozhodly drobnosti. Hosté dvakrát vedli, pak zase Otrokovice. A na jejich čtvrtý zásah už Kanonýři nenašli odpověď. Škoda, psychická výhoda byla po gólu Stůje pár vteřin před druhou pauzou na jejich straně.

Domácí vynulovali kladenskou ofenzivní hrozbu číslo 1 Bachmaiera. Pokud Matyáš boduje, Kanonýři vyhrávají, v opačném případě se radují Moravané.

„Podle mne rozhodlo, že soupeř proměnil v klíčových situacích své šance. My jsme se na gól nadřeli. V úterý to bude bojovné a náročné pro oba,“ predikuje kouč Kladna Dušan Přívara.

Útočník Tadeáš Chroust, další velká persona kladenské sestavy, který s Mladou Boleslaví prošel největší české bitvy o mistrovský titul, věří v úspěch svého týmu. "Musíme zlepšit naši efektivitu, protože ke konci zápasu jsme Otrokovice tlačili, ale nedali jsme gól. Věřím, že to doma zvládneme, protože přijde plno fanoušků, kteří nás poženou dopředu,“ říká mladší z bratrské dvojice ex-reprezentantů.

Otrokovice - Kanonýři Kladno 4:3

Branky a asistence: 10. Gál (Kopecký), 32. M. Ležatka (Kelemen), 35. Kubíček (Vykopal), 42. Červenka (Kubíček) - 8. Pfaur (Novák), 25. Bohuslávek (Tom. Chroust), 40. Stůj (Tad. Chroust). Rozhodčí: Sojka, Černín. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Třetiny: 1:1, 2:2, 1:0. Střely: 13:17. Diváků: 308. Stav série: 2:2.

Kanonýři: Janoušek, v neděli Ponomarev – Krbec, Frýba, Veselý, Tomášek, Svačinka, Stůj – Novák, Pfaur, Janda – Fišer, Bachmaier, Tad. Chroust – Tom. Chroust, Fojtík, Bohuslávek – Spurný, Hübner. .