Kanonýři vedou po venkovní těsné prohře a těsných výhrách doma 2:1 a chybí jim jediný krůček k tomu, aby potřetí v historii vybojovali pro Kladno nejvyšší florbalovou soutěž.

Tenhle příběh má zatím pohádkový průběh, protože na podzim se ambicióznímu týmu vůbec nedařilo, a přes lednové zlepšení si tým nového trenéra Dušana Přívary zajistil postup do předkola play-off I. ligy až v posledním zápase s Chomutovem. Tady jsme zhruba v momentě, kdy se Popelka utrhne od hory svých povinností a vyjede si na projížďku s Juráškem.

Otevírání kouzelných oříšků mělo teprve přijít na řadu!

Tomáš Chroust a celé florbalové Kladno slaví, vede v baráži o Superligu nad Karlovými Vary 2:1.
Kladenští Kanonýři se lehce dotýkají nebe, mají superligový mečbol

V předkole Kladeňáci vyřídili silnou Plzeň a ve čtvrtfinále brněnské Buldoky. Už byli skoro na dovolené, ale pak obránce Matěj Stůj chytil na brankové čáře jistý gól a mlha přede mnou, mlha za mnou, tým byl rázem v semifinále.

Začal tam dvěma prohrami s Ústím, zase byl na prahu konce sezony, ale najednou se Popelka zvedla z popela a uháněla nejen k zámku, ale rovnou na finálový bál.

Zdroj: Bohumil Kučera

Proti pražským Butchis se její střevíček přilepil ke schodům, vítěz základní části byl jednoduše lepší, ale když už v té pohádce, tak přišla ještě jedna šance a vlastně stylovější.

Protože rozhodujícím sokem jsou Karlovy Vary a s těmi už Kladno hořce vypadlo před lety a pak znovu před rokem. Tehdy hrály milimetry pro soupeře, letos se však zdá, že Kanonýři mají kanóny seřízeny lépe.

Nicméně koho si nakonec princ vybere, to sice z pohádky dobře víme, tuší to asi i sova Rozárka, ale florbalová realita může být jiná.

Nebo se podrží slavného Vorlíčkova scénáře?