Nejdříve to byl Jakub Bohuslávek, mladičký talent, jenž loni na jaře odešel do superligové Sparty, ale tam se mu nepovedlo jeho ambice naplnit, a tak se vrátil do mateřského Kladna. V posledních dvou zápasech byl hodně cítit, doma proti Hradci Králové byl dokonce vyhlášen hráčem zápasu.

„Přichází pomoct naplnit nejvyšší ambice klubu. Toho si je vědom a na Kladnu mu vždy záleželo, i proto se hned po přestupu do Sparty zapojil do střídavých startů. A v nich dokazoval, že je to rozdílový hráč. Cítí u nás větší herní vytížení, má jinou roli a na hřišti si to užívá,“ uvedl pro klubový web Kanonýrů kouč Dušan Přívara.

Kanonýři Kladno - Florbal Ústí 6:3, BIOS Kladno 26. 3. 2023 SF, stav série 2:2
Kanonýři rychle rozhodli na půdě druhého Ústí a útočí na něj

Ondřej Papoušek přišel do Kladna poprvé v roce 2021, kdy se stal spolu s dalším Kladeňákem Matyášem Bachmaierem mistrem světa juniorů. Loni stejně jako Bohuslávek po sezoně odešel do švýcarského Thunu, teď je ale zpět. „Je to takový návrat ztraceného syna. U Ondry jsme se bavili, že by mohl být posilou pro příští sezonu, ale věci se daly do pohybu dřív. Ve Švýcarsku mu vyšli vstříc, a tak čekáme, jak zapadne do nové herní koncepce, kterou máme. I on bude rozdílovým hráčem, ne nadarmo je mistrem světa,“ doplnil Přívara.

Ten se teď musí postarat o to, aby si velké individuality v týmu sedly a táhly za jeden provaz. Kanonýři jsou už pár let na Superligu nachystáni, ať už organizačně, ekonomicky, či hráčsky. Chybí jen důkaz - postup, takže do montérek borci - my ostatní budeme držet palce.