Brno je tak mnohem blíž postupu do semifinále, přestože v sérii prohrálo první duel. Pak ale doma vyrovnalo a Kladně odehrálo hodně šťastnou koncovku. Nyní mu stačí buď uspět v neděli opět v Kladně (hala Bios, 18:00), nebo poté doma.

Kladenští si sobotní duel budou dlouho vyčítat. Hráli přitom výborně, po první třetině vedli díky Louvarově teči a dvěma akcím Stůje s Bohuslávkem 3:0 a zápas ovládali. Na střely vedli po dvou částech 21:10, ale Buldoci stejně jako doma vsadili na dlouhou power-play. Zatímco v Brně jim čtyři góly na obrat nestačily, tentokrát postačily i tři. Nejdřív dva slepené a pak po rozehrané standardce vteřinu před koncem hosté srovnali.

Autor branky Kladivo pak v prodloužení rozhodl, pro Kanonýry to byla devastující rána.