Ještě o víkendu viselo pokračování sezony z kladenského pohledu doslova na vlásku. Tým neuvěřitelně smolně ztratil v poslední vteřině třetí zápas s Brnem a ve čtvrtém byl v prodloužení pod obrovským tlakem. Matěj Stůj dokonce vyškrábl míček z brankové čáry a ještě ze vzduchu! Tam bylo Brno prakticky oběma nohama v semifinále…

Jenže Kladenští se z popela zvedli a ve středečním pátém duelu už dominovali. Buldoci od začátku jen dotahovali, když Kladno našlo dokonalého střelce v Danielu Fišerovi. Host ze superligové Sparty hrál o víkendu za svůj tým proti Boleslavi, ale teď už pomáhal Kanonýrům a zaznamenal hattrick.

Dařilo se také ostatním, třeba Dominiku Prudilovi, dva góly dal i zmíněný obránce Stůj.

Rozhodující moment se odehrál v polovině duelu. Na Stůjovu branku odpověděli domácí během 18 vteřin snížením na 2:4, a vzápětí jeli trestné střílení. Jenže kapitán Marek selhal, míček se mu zapletl a po chvíli Prudil potěšil početný kotel kladenských příznivců. Ti obětavě dorazili do Brna a byli se svou podporou doslova skvělí.

A protože Brnu tentokrát jeho oblíbená power-play vyšla až za stavu 3:9, nakonec hosté vysoko vyhráli a těší se na víkend, kdy jedou k prvním dvěma duelům na půdu Ústí nad Labem.

Bulldogs Brno - Kanonýři Kladno 5:11 (0:2, 2:3, 3:6).

Branky a asistence: 24. Kvapil (Mráz), 30. Konečný (Mráz), 41. Konečný (Mráz), 58. Kladivo (Svatoň), 58. Pešák (Marek) - 15. Šefčík (Chroust), 19. Fišer (Novák), 24. Fišer (Novák), 30. Stůj (Bohuslávek), 33. Prudil (Bohuslávek), 43. Prudil (Veselý), 43. Fišer (Ullmann), 45. Bohuslávek, 48. Veselý (Fišer), 59. Stůj (Ullmann), 59. Janda (Fišer). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Střely: 22:20. Konečný stav série: 2:3.

Kanonýři: Ponomarev – Šefčík, Ullmann, Stůj, Veselý, Burian – Novák, Chroust, Fišer – Janda, Prudil, Bohuslávek – Hübner, Pfaur, Louvar. Trenér: Přívara.