Oba své duely vyhráli jak Nosorožci, tak Tygři (výsledky v galerii). To ale není až tak důležité. V zápasech se dobře baví hráči všech týmů. Síla družstev je samozřejmě značně ovlivněna zkušenostmi i aktuální sestavou. Soutěží se účastní hráči z 3. až 7. tříd. Střídavě se do zápasu proti sobě točí pětky „velké“ (6. -7. třída) a "malé" (4. – 5 třída, někdy i třetí).  Vždy po roce tedy v týmech probíhá jakási generační obměna či posun, občas někomu odejde úspěšná sestava sedmáků, dalšímu týmu dozrají šikovní šesťáci a síly týmů se ročník od ročníku mění.

Štítky vítězů finálových turnajů na putovním poháru jsou tedy velmi různorodé. Nelze ale nezmínit šňůru úspěchů týmu Nosorožců, vítězů několika posledních let, i jejich věčného rivala - Tygry z Buštěhradu. Ti opanovali zatím  poslední ročník.

Kanonýři Kladno - FbC Plzeň 9:2, 1. liga mužů,  20. 1. 2024
Kanonýři zase deklasovali Plzeň, jak si vedou v individuálních statistikách?

Téhle skvělé soutěži bohužel značně ublížil „covidový“, vlastně až dvouletý půst. Ne všem školám se podařilo týmy udržet a je to pro jejich žáky velká škoda. Samozřejmě najít vždy obětavého trenéra není pro školy jednoduché, u dětí myslím zájem je v každé škole. Všem ale doporučíme navštívit další turnaj, měl by se konat v sobotu 17. února 2024, od 9 hodin opět.

Uvidíte boje, radost, napětí. Kluků, ale i mnoha dívek, kteří tomuto skvělému a současně nenáročnému sportu propadli a mohou si ho právě díky obětavosti pořadatelů i jejich trenérů užívat.

ŠFL Kladno za třináct let existence přinesla skvělé zážitky stovkám kluků a dívek našla a přivedla k florbalu opravdu mnoho talentů (o tom připravujeme zajímavý sumář).

No a pro hodně dětí byly turnaje šancí (mnohdy jedinou v jejich dětství) si vyzkoušet kolektivní sport, radost z výhry, v partě. Mají na co vzpomínat. Organizátoři týmům připravují veškerý komfort, hřiště, šatny, rozhodčí, časomíru, diplomy pro nejlepší hráče, poháry.

A jsou připraveni přivítat v jakýkoliv okamžik sezóny další týmy. Těší se na ně Nosorožci (4. ZŠ Kladno), Žraloci (14. ZŠ Kladno), Vlci (8. ZŠ Kladno) a Tygři (ZŠ Buštěhrad). Tak pojďte to znovu rozjet, kde Vás máme Medvědi, Opice, Zubři, Jeleni, Štíři …?

Prohlédněte si připojenou galerii a videomomentky, o atmosféře Vám to napoví více.

Autoři: Bohumil Kučera, Rudolf Muzika