Kladenští nastupovali proti suverénovi I. ligy už za stavu 0:2 na zápasy, ale začali v oslabené sestavě výborně. Hráčů bylo mimo tolik, že na plac musel i sportovní manažer Ondřej Riebauer, ale na to, že rok od ukončení kariéry nehrál, podal excelentní výkon. Během první třetiny stihl vyloučení, ale také asistenci na gól a sám i skóroval. A protože Kladno táhl i dvougólový juniorský reprezentant Bohuslávek a pěkně se trefil Hoffer, vedlo 4:0. A to ještě Vladař leccos chytil.

Butchis se vrátili do hry ve druhé části, kdy se dostali na 5:3 a ve třetím dějství vyrovnali, když jim domácí nabídli chybou při vlastní přesilovce i trestné střílení. Kladnu už to nelepilo, byť v závěru klidně mohlo strhnout vedení na svou stranu. Nakonec ale skórovali hosté v prodloužení a převzali si pohár za triumf v I. lize.

Domácí alespoň ušetřili síly na baráž, do té doby se musí dát někteří borci dohromady.

Kanonýři Kladno - Butchis Praha 5:6 pp (4:0, 1:3, 0:2 - 0:1). Branky a asistence: 11. Bohuslávek (Burian), 12. Riebauer (Fišer), 16. Pfaur (Novák), 17. Bohuslávek (Stůj) - 21. Drastich (Černý), 30. Papež, 39. Šubrt (Novotný), 52. Černý TS, 55. Pecha (Černý), 65. Černý. Rozhodčí: Petr a Radek Števčekovi. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 1:1. Střely: 17:17. Diváků: 310. Konečný stav série: 0:3.

Kanonýři: Ponomarev – Pfaur, Ullmann, Stůj, Höffer, Burian, Šefčík – Novák, Riebauer, Fišer – Janda, Spurný, Bohuslávek – Matějka, Prudil, Hübner. Trenér: Přívara.