Dušan Přívara (33 let) je špičkovým kladenským florbalistou. Pochází z Jihlavy, kde začal hrát (až v patnácti letech!) florbal na ZŠ Demlova. Poté se přihlásil do SK Jihlava, dále FbŠ Jihlava a přes superligovou kariéru v Praze se dostal až do Kladna. Kanonýry dokonce v minulé sezoně vedl jako hrající trenér. Bydlí v Praze, kde pracuje u firmy ČPZP jako samostatný odborný referent koordinátor registrů. Aktuálně pracuje z domova. Žije v menším panelovém domě s přítelkyní.

Jak moc vám karanténa omezila sportovní život?
Karanténa omezila vlastně celý můj sportovní život. Nejen u Kanonýrů, ale i ostatních sportů, které mám rád. Bohužel vím, že nejsem jediný a to mě asi drží nad vodou.

Jak se udržujete v kondici?
Snažím se aspoň 3-4x týdně něco dělat. Někdy se protáhnu doma, udělám nějaké cviky, jindy se jdu proběhnout na workout hřiště, kde si udělám setíčky a zase pádím domů do karantény.

Jaký domácí trénink byste doporučil všem?
Nejsem jeden z těch, co se natáčí při cvičení a dává rady a denní tréninky. Každý by se měl lehce protáhnout doma nebo někde venku, kde není shluk lidí. Jinak dělám základní cviky. Dřep, výpad, kliky, něco na pekáč buchet (smích). Ale na druhou stanu máme kondičního trenéra, který natočil pár videí Kanonýrům co dělat v karanténě a jak si zacvičit, on se natočit umí (smích), tak máme inspiraci.

Co vás karanténa naučila?
Naučila mě asi jako každého, že svobodný pohyb je k nezaplacení. Určitě mě učí být trpělivý vůči všemu. Jinak teď mám aspoň čas na domácí kulinářství.

Online reportáž

Roušku jste si ušil vlastní nebo jste ji dostal? Případně od koho?
Roušky mi udělala přítelkyně.

Na co se nejvíce těšíte, až karanténa skončí?
Těším se, až budu v klidu moci jet navštívit rodinu, kamarády, známé, spoluhráče. V klidu si zajít někam na večeři, kina a další společenské akce. Hlavně se těším, až budu moc jít cvičit do Fit Effect.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in