Doma s brněnskými Buldoky zahráli Kanonýři výborně hlavně ve druhé třetině. Soupeři nasázeli pět branek, vedli tak už 6:0 a až v poslední části hosté malinko snížili. Kladno čeká v dalším kole pražské Butchis, nováček superligy, s nímž Kanonýři na jaře prohráli ve finále play-off.

„Zápas se pro nás nezačal vyvíjet dobře. Hráli jsme zběsilou hru, přizpůsobili jsme se soupeři. Pak přišly změny, ovládli jsme utkání, hráli jsme naši hru, což jsme vydrželi do konce druhé třetiny. Celý dojem ze zápasu jsme si ale pokazili třetí třetinou, kterou jsme měli jasně ovládnout a nenechat se zatáhnout do hry soupeře,“ uvedl asistent trenéra Milan Tuláček.

Kanonýři Kladno - Bulldogs Brno 7:3 (1:0, 5:0, 1:3).

Branky a asistence: 7. Fojtík (Svačinka), 23. Šefčík (Novák), 31. Bachmaier (Tad. Chroust), 33. Blažej (Čika), 38. Bachmaier (Novák), 40. Tad. Chroust (Hübner), 60. Fojtík (Procházka) - 52. Svozil (Pešák), 53. Valachovič (Sedmera).

MOMENTKY / Kanonýři si poradili s Bulldogs v Českém poháru Florbalu / 26. 10. 2023 | Video: Bohumil Kučera

Nejlepším hráčem zápasu byl ve čtvrtek vyhlášen Matyáš Bachmaier, a v Plzni zazářil v neděli znovu, byl autorem čtyř gólů. V první třetině se k němu přidali také Čika, Blažej a Janda a čtyřgólové vedení už si Kladeňáci nejen hlídali, ale ještě zvyšovali.

Fbc Plzeň - Kanonýři Kladno 0:10 (0:4, 0:1, 0:5)

Branky a asistence: 5. Bachmaier (Tad. Chroust), 11. Čika (Tomášek), 14. Blažej (Tomášek), 16. Janda (Pfaur), 31. Bachmaier (Tad. Chroust), 48. Tomášek (Svačinka), 49. Bachmaier (Tad. Chroust), 53. Prudil (Bachmaier), 55. Hübner, 57. Bachmaier (Tomášek).