„V tréninku na novou sezonu jsme od poloviny dubna, ale s ohledem na koronavirová omezení museli kluci trénovat individuálně. V té době se především zaměřili na běhání a na cvičení pro správné držení těla. Jakmile to nařízení dovolila, ihned jsme nastoupili do posilovny, což bylo důležité pro motivaci hráčů. Od poloviny května jsme jednou týdně zapojili i halu, kde ale teď primárně jde o nabírání kondice, než že bychom řešili hru. Nicméně trénujeme hodně, pětkrát až šestkrát týdně,“ prozradil na klubových stránkách Kanonýrů trenér A-týmu Jan Pazdera.

Ten dá v rámci pražského turnaje šanci několika mladým hráčům, jichž mají Kanonýři dostatek a chtějí si je vypiplat. Hrát byl měli Matyáš Bachmaier a Filip Molhanec, kteří už v příští sezoně mohou jako junioři hrát i za áčko dospělých. Bachmaier dokonce trenéra Pazderu v přípravě potěšil tak, že ho hodlá zařadit do první formace.

Dalšími zkoušenými mladíky budou v Praze 21letý Jan Lang, který působí v superligové Spartě. V minulé sezoně navíc v jednom zápase vypomáhal i Karlovým Varům a shodou okolností to bylo zrovna v lednovém duelu na Kladně. Tehdy dal dva góly a výrazně tak pomohl soupeři k těsné výhře 4:3. Dalšími testovanými mladíky pak jsou 19letí Erik Papež a Vojtěch Šimáček, kteří v uplynulém ročníku nastupovali za juniorku Bohemians. „Když se nám budou zamlouvat, využívali bychom je na střídavé starty,“ plánuje Pazdera.

Naopak se na víkendovém turnaji v Praze na Děkance nepředstaví brankář Ondřej Lupoměch, který se po jediné sezoně na Kladně vrací do pražského Startu. Chybět bude i David Sachr, jenž se rozhodl skončit. „Vojta Teslík pak s námi jedná o hostování v jednom klubu z regionu, který hraje nižší soutěže. Dle dohody odešli rovněž oba Švédové a otazník visí také nad Alexandrem Trofimovem, protože mu teď koronavirová situace v Rusku vůbec neumožňuje sem přicestovat,“ říká trenér.

Program Kanonýrů:

19. června KLADNO – Sokoli Pardubice (17:30)

20. června KLADNO – Karlovy Vary (17:00)

21. června zápasy o umístění

Celý program turnaje najdete zde