Slavia sice na rozdíl od Sparty nenasadila proti Hostouni žádné borce A týmu, který se chystá na Ligu mistrů, přesto nedala hostům naději. Do vedení šla už v 9. minutě a další zásahy přicházely po rychlých akcích ještě do pauzy. Velmi podobné duely sehrála Hostouň už proti Táborsku, Spartě či v poháru s Jihlavou. I tentokrát po pouze příděl branek skončil, ale na obrat to vážně nebylo.

„Chtěli jsme být tentokrát dominantnější na míči, ale Slavia i s mladými hráči ukázala jednoznačně svou kvalitu. Po hřišti létali, nedali nám vůbec prostor a brzy nám sebrali vítr z plachet,“ uznal trenér Hostouně Ivan Pihávek a za pozitivum označil hlavně to, že dostávají stále víc šanci mladí hráči. „Musíme bojovat i s nimi, je to cesta. Zabojovat na podzim a připravit mužstvo na jaro,“ dodal Pihávek.

Kouč, který mužstvo dovedl k triumfu v divizi, ale teď se mu nedaří. „Jsem v kontaktu s vedením a ještě se něco může přihodit. Uvidíme, co se stane,“ dodal někdejší prvoligový borec.

Slavia B – Hostouň 4:0 (4:0). Branky: 9. Vincour, 22. a 39. Rondić, 35. Douděra. Rozhodčí: Kubec. Diváků: 200.

Hostouň: Czechowski – Krupička (46. Vašák), Trapp, Dosoudil, Charvát (46. Borák) – Lohoyda (46. Hovorka), Vojtěšek, Kabele, Kolmistr (70. Vegricht) – Hájek (70. Gajecký), Baratynskyy.