Cábelíci z Králova Dvora přijeli v podstatně luxusnějším postavení. V tabulce před sebou mají jen nejlepší týmy soutěže z Tábora a Sparty. V první půli také šli do vedení, když jednu z šancí Novák připravil Kůželovi  – ten nezaváhal.

Hostouň ale hrála také dobře, hrozil hlavně Laušman, jeho střely ale byly na gól málo, nebo se postavila do cesty tyčka. „Zase jsme nalili soupeři sami krev do žil, ale viděl jsem, že stejně jako v Domažlicích hrajeme dobře a byli jsme lepší,“ mínil kouč Hostouně Ivan Pihávek.

„Dvacet minut výborných, dali jsme i góly, ale pak jsme hřiště vyklidili domácím. To chtěli víc, což bych vzhledem k jejich postavení chápal, ale neberu styl, jakým jsme jim to umožnili,“ žehral syn reprezentačního trenéra.

Po přestávce se hrací balíček karet definitivně překlopil na hostouňskou polovinu stolu. Domácí bojovali, tlačili se do útoku, předváděli pěkné akce, posílali do vápna jeden centr za druhým. Po jednom z nich Marek v tutové pozici nezvládl hlavičku, ještě předtím zase přehnal kličkovanou Vegricht.

Když už se zdálo, že Cábelíci mají nejhorší za sebou a střídající Šolaja dvěma akcemi zápas málem zlomil na jejich stranu, tak zelenobílí přece jen modré pokořili. Lohoydův krásný centr našel ve vápně vysokého Šustra a ten zakončil hlavou dokonale. „Pěkný gól,“ přiznal i jeden z fanoušků hostů.

A za dvě minuty už bylo skóre úplně opačné. K Šustrovi propadl další centr, ten ho vrátil do ohně a urostlý Baratynskyy se konečně v hostouňském dresu prosadil – Krček proti jeho hlavičce neměl šanci.

Domácí by pak raději padli, než by zápas pustili. V hektické koncovce zachovali většinou chladné hlavy a zasloužený obrat a výhru si po posledním hvizdu sudího Šimečka řádně užili.

Včetně kouče Ivana Pihávka, který přiznal, že i on si hodně ulevil, protože mu fotbal v poslední době nedával spát. „Sám jsem nečekal, že kluci po přestávce vyvinou takový tlak. A musím jim pogratulovat, že v něm vydrželi celý poločas. Povedlo se nám nakonec znervóznit i jejich zadáky a my jejich chyb využil k obratu,“ těšilo Pihávka.

Hostující trenér Tomáš Šilhavý mínil, že jeho tým byl dlouho vzadu dostatečně kompaktní, ale akce směrem dopředu postupně vymizely. „Pak byla otázka času, kdy domácí něco promění. Doufali jsme, že to dokopeme, ale nepovedlo se a musím uznat, že Hostouň vyhrála zaslouženě,“ zůstal nad věcí.

Jeho tým je v tabulce nadále v pohodě, na rozdíl od domácích, ty čeká ještě moře práce, porážek bylo moc. „Jsou i strašně náročné i pro kabinu. Já sám měsíc a půl pořádně nespal. Věřím, že tohle nám pomůže, sníží se podrážděnost, frustrace, kabina se uklidní. My ve většině prohraných zápasů klidně mohli mít body, a neměli jsme nic. Teď se nám to trochu vrátilo a věřím, že zase uděláme malé krůčky vpřed, třeba už za týden v Benešově.“

Hostouň – Králův Dvůr 2:1 (0:1). Branky: 81. Šustr, 83. Baratynskyy – 24. Kůžel. Rozhodčí: Šimeček – Nedvěd, Baum. Diváci: 195

Hostouň: Dutka – Antl, Trapp, Krupička, Hovorka, Kabele, Marek, Šustr (89. Vojtěšek), Kolmistr (57. Lohoyda), Laušman (85. Hájek), Vegricht (67. Baratynskyy).

Králův Dvůr: Krček – Blažek, Hell, Novák, Bouček (57. Zelenka), Šebek, Balšánek (83. Krejdl), Beňo (69. Šolaja), Kraus, Procházka, Kůžel.