Tomu bude odpovídat i náročnost přípravy pod vedením trenéra Libora Šímy a jeho asistenta Lukáše Stuchla. S některými kondičními tréninky se zapojí i bývalý boxer Petr Mendík. Na startu přípravy jsou všichni hráči, kteří rakovnický dres oblékali v minulé sezoně. Kromě ex-ligového Pavla Besty, se kterým klub po oboustranné dohodě ukončil po dvou a půl letech spolupráci. "Pavel v našem dresu odvedl vynikající práci a byl u dvou postupů, což hovoří za vše," poděkovalo vedení klubu zkušenému borci.

Novými hráči jsou ex-ligový obránce Martin Klein, špílmachr Olympie Radotín Václav Milec, rychlý krajní obránce Denis Pelyak z Olympie Radotín a vynikající stoper Michal Rendla, který pochází z Kladna, ale tam už delší čas nehraje a na jaře oblékal dres druholigové Chrudimi.

Z mladých hráčů se do přípravy zapojili Jaroslav Rohla, Jan Šrédl a Marek Pelc.

Mužstvo trénuje téměř každý den, v červenci si naplánoval pouze tři volné dny. Celkem odehraje tři přátelské zápasy - s Kladnem 17.7. v Rakovníku, 20.7. v Březové a 27.7. s Meteorem Praha v Rakovníku. Generálkou bude utkání 3.8. v Mariánských Lázních. "Jsme odhodláni v ČFL tvrdě bojovat o udržení. Jiný cíl nemáme," zní z Rakovníka jasný vzkaz.

Miloslav Doležal