„Máme za sebou tři týdny volna, kdy si kluci tak nějak mohli dělat, co chtěli a potřebovali. Doporučili jsme jim volno klidně i celé tři týdny, ale na instagramu jsem viděl, že většina z nich stále něco dělala. Já jsem si od fotbalu dal volno úplně. Cítil jsem, že ho už potřebuji. Ale poslední dva tři dny před startem mi už v noci jede několik variant kádru, sestavy atd, což je dobrý ukazatel, že tělo chce už fotbal zpět,“ smál se trenér Dominik Rodinger.

Z loňského kádru se příprava na nový ročník již nebude týkat Theodora Matějíčka, se kterým se klub dohodl na ukončení spolupráce. Po téměř ročním působení v zelenobílých barvách klub opouští zkušený střelec Tomáš Dočekal. Jeho další kroky povedou do Záp. Minimálně v nejbližších měsících se trenérský štáb bude muset obejít i bez kmenového hráče pražské Sparty středopolaře Viktora Freisingera, jež v příštích dnech podstoupí operaci. Naopak po dlouhodobé rekonvalescenci se do přípravy bude hlásit Vojtěch Mentberger. Na úvodním tréninku se bude nově hlásit i čtveřice „testovaných“ hráčů – Filip Štěpánek, Theo Paulizi (Argentina), Michael Houdek (Austrálie) a Yuri Gabovda (Ukrajina).

Kanonýři Kladno porazili na domácím hřišti FBC Letka Finance Group 12:3. Pěkně skóroval i Matyáš Bachmaier
Splněný sen, říká Bachmaier o přestupu do Švédska. Kladno bude dál sledovat

„Co se týče kádru, tak odešel Tomáš Dočekal, kterému bych i touto cestou chtěl moc poděkovat za jeho účinkování v Sokole. Přišel jako hotový hráč, který dával branky a pomohl nám k dobrému umístění. Viktor Freisinger musel bohužel na další operaci, ale jeho charakter a vůle se vrátit je absolutně na top levelu. Takže ve spolupráci se Spartou uděláme maximum pro jeho zimní návrat,“ nastínil hostouňský kouč.

V nové sezoně nebude v kádru chybět ani ekipa zapůjčených hráčů ze Sparty a Slavie. Sportovní úsek Sokola již v minulých týdnech uplatnil přestupovou opci na slávisty Adama Vlasáka, Michala Kubáně a Javiera Nerudu. Na dobré cestě jsou i přestupy sparťanského brankáře Viktora Pančeva a záložníka Zdeňka Hucka. Podzimní část sezony v dresu Hostouně odehraje stoper David Štětka, jenž v klubu hostuje z pražské Slavie. Smlouvu s klubem prodloužil o další rok i ukrajinský obránce Kyrylo Shkyria.

Sedmý ročník sportovních her pro děti do 15. let v Suchdole. Foto: Richard Karban
S mobilem za pohybem. Nová aplikace motivuje děti ke sportování

„Těším se na příjezd kluků, kteří přijdou na zkoušku nebo spíš takové vzájemné poznání. My ty hráče známe, víme, co od nich čekat, ale chceme i jim dát prostor pro poznání prostředí, ve kterém budou trávit další část své kariéry. Někteří kluci se zapojí později, ale ti budou mít individuální plán, aby se poté mohli normálně připojit. Těšíme se, máme kvalitní soupeře v přípravě a velké cíle,“ uvedl Rodinger.

Hostouňské čeká sice krátká, ale o to intenzivnější příprava. A to i v podobě atraktivních soupeřů. Již v sobotu se střetnou v Kněževsi s druholigovým Táborskem, o týden později změří síly se sedmým celkem uplynulé sezony ČFL skupiny B – Slovanem Velvary. Generálku pak obstará utkání s druholigovou Líšní.

Soutěžní ročník Hostouňští odstartují o první srpnovou neděli na půdě Povltavské fotbalové akademie. Poprvé se představí na domácím hřišti o týden později, kdy v rámci druhého kola přivítají rezervu Příbrami. O posvícení se v Hostouni odehraje zápas čtvrtého kola s třetiligovým nováčkem TJ Přeštice. V září přisoudil los Sokolu dva atraktivní domácí duely. Na stadionu Vojtěcha přivítají rezervu pražské Bohemky a druhý celek třetiligové tabulky z loňské sezony FK Králův Dvůr. Zářijové výjezdy pak Hostouňské zavedou do Karlových Varů a pražských Jinonic.

Úvod říjnového programu nabídne dvě venkovní utkání. První „výlet“ čeká zelenobílé do Písku, o týden později do Plzně. V polovině října pak přivítají Domažlice. Závěr měsíce bude patřit venkovní bitvě na Dukle a domácímu souboji se Sokolovem. Listopad bude patřit soubojům s pražskými celky. V neděli 6. listopadu se Hostouň představí na půdě Aritmy Praha, podzim zakončí domácím duelem s Vltavínem. Sokoly i letos čeká účast v domácím poháru Mol Cup. Úvodní předkolo je naplánováno na sobotu 30. července. V případě postupu čeká zelenobílé zápas v rámci 1. kola v polovině srpna.