Klub podepsal smlouvu s talentovaným slovenským záložníkem Gabrielem Holubem. Je mu teprve 21 let, hrál druhou slovenskou ligu za slavnou Duklu Banská Bystrica a probíhající sezonu začínal před přerušením ve třetiligovém FK Rakytovce. „Jsem rád, že se podařilo dotáhnout další mladou krev do našeho kádru. Gabi je velmi pracovitý kluk. Bohužel je po velmi těžkém zranění, a tak s ním počítáme do budoucna,“ nastínil plány kouč Hostouně Dominik Rodinger.

Holub je odchovance Sniny, což je na výhodě Slovenska. Jako velký talent si ho poté vyhlédli ve VSS Košice a zahrál si v Podbrezové. Hostouň ho bere i s ohledem na letní odchod šikovného Hugo Čakurdy, jenž se na podzim vydá studovat a hrát fotbal do Ameriky. „S Gabim si dáme postupné cíle. Dostat se do kondice, poté do zápasové kondice a postupně ho zapracovávat do kádru, který bude nastupovat v další sezoně. Bude u něj potřeba čas, ale věřím, že ukáže svůj potenciál, který v sobě rozhodně má,“ je přesvědčen Rodinger.

SK Hřebeč - Baník Libušín 2:3pk, KP, 23. 9. 2018, Petr Blažej
Petr Blažej zůstal ve výkonném výboru SKFS

Jak už bylo řečeno, Hostouň by mohl posílit také ukrajinský brankář Alexander Harapa, jehož klub testuje. Je mu teprve dvacet, ale prošel líhní evropského velkoklubu Šachťaru Doněck.

V klubu bude nadále působit trojice nadějných hráčů z líhně Dukly: Lukáš Kosík, Ondřej Soukup (oba trvalý přestup) a Daniel Dostál (domluva s Duklou o prodloužení působení u nás do konce kalendářního roku). Naopak ztrátou je návrat Radka Smékala do Prostějova. Brankář Richard Mařík pak přerušil aktivní kariéru z pracovních důvodů.

„Ještě jsme domluveni na zkoušku se čtyřmi hráči ročníku 2002, kteří prošli mládežnickými výběry předních pražských týmů a mají zájem za nás hrát. Jména zatím neprozradím, protože čekáme na administrativní stvrzení, že u náš můžou trénovat,“ vysvětlil sekretář Sokola Lukáš Horníček.

Nová posila Hostouně Gabriel Holub.Nová posila Hostouně Gabriel Holub.Zdroj: Sokol Hostouň