Hostouň bodovala teprve podruhé na jaře, přesto dál drží třetí místo v tabulce. Domácí se dál perou spíš o záchranu.

„Je to zklamání, protože body potřebujeme. Nehráli jsme sice úplně dobře, ale šance jsme měli. Co však dokážeme zahodit je trestuhodné, proto nemáme víc bodů,“ litoval bývalý hráč hlavně Plzně a dnes trenér Přeštic Stanislav Purkart, že jeho svěřenci neudrželi poločasové vedení 1:0.

To jeho týmu zajistil ve 40. minutě exligista Martin Zeman. „Říkal jsem si, že je dobré, když vedeme. Ale ve druhé půli jsme se bohužel spíš uchýlili k bránění výsledku, přenechali jsme iniciativu soupeři, i když jsme mu moc šancí nedovolili,“ doplnil Purkart s tím, že přišel trest v podobě vyrovnávacího gólu.

Ten vstřelil po skrumáži Adam Fotr a Hostouň už přes jednu velkou šanci Přeštic remízu uhájila.

A jak viděl zápas trenér Hostouně Dominik Rodinger? Takhle ho hodnotil obsáhle pro klubové stránky.

"V první řadě bych chtěl pochválit pana rozhodčího, jakým způsobem hru řídil. Velmi dobře cítil, který tým chce hrát fotbal, chce obcházet hráče 1 na 1, nebo si dovolit něco navíc. V předešlých zápasech jsem s tímto měl osobně velký problém. Chtěl bych mu proto opravdu poděkovat.

První poločas byl jak přes kopírák zápasů na jaře. Třicet sedm minut jsme hráli výborně, měli po nádherné akci šanci Grahamem Etemikem, ale Hrabačka vytáhl neskutečný zákrok. Skvěle jsme kombinovali, drželi hru pod kontrolou, ale pro nás malinko nepochopitelně ne tolik okolo vápna soupeře, kde k tomu bylo dostatek prostoru a času. Pak se nám to v jednom momentu na pět minut úplně otočilo. Soupeř měl během té krátké doby tři vyložené šance a z jedné vstřelil branku. Ještě po situaci, kdy my právě přežili šance, házeli aut ve středním pásmu a měli míč pod kontrolou.

Druhý poločas byl stejný. Hráli jsme velmi dobře na míči a trpělivě čekali na svoje šance. Ty přicházely. Upřímně si akci, ze které dal Adis gól, ani nepamatuji, ale zase se ukázalo, jaký je to útočník. Našel si míč a s dostatečným důrazem dal branku, kterou jsme prolomili velmi dlouhou a černou sérii osmi zápasů, kdy jsme nedali gól ze hry. Byla to velká úleva. Pět minut před koncem šli dva na jednoho Adis a Diego, který mohl zlomit utkání na naši stranu střelou do prázdné brány … ale nedal. Tadeo měl ještě šanci hlavou a také nedal. No a pak jsme si všichni oddechli těsně před koncem, když nedal stoprocentní šanci domácí Vandas. Opět kvůli naší obrovské individuální chybě.

Bodu si vážíme, držíme si fantastickou třetí pozici a makáme dál. Soupeři přejeme hodně štěstí do jarních zápasů."

Robstav Přeštice - Sokol Hostouň 1:1 (1:0). Branky: 40. Zeman – 77. Fotr. Rozhodčí: Doubrava. Diváků: 100.

Hostouň: Pančev – Čížek, Kokeš (72. Januška), Paulizzi (81. Křenek), Mládek, Charvát, Etemike (69. Fotr), Venancio (72. Klimenda), De Siqueira, Hucek, Egbe. Trenér: Rodinger


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...