V prvním poločase se diváci žádného zásahu do černého nedočkali. K tomu měl nejblíže v 38. min. hostující Hron, nicméně milimetrovou přihrávku Koutenského do jasné šance napálil vysoko nad. Přidat se mohl před odchodem do kabin i jeho spoluhráč Woitek, ale jeho střelu Měsíček zlikvidoval.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe Slovanu. V 50.min. utekl po levé straně Vopat, odcentroval, ale nabíhající Valenta byl na dorážku krátký. Co se nepovedlo těmto dvěma, napravili pět minut na to střídající Stárek. Havránkovu přihrávku tváří v tvář brankáři Hrubešovi proměnil ve vedení 1:0.

Po necelé hodině hry zatáhl Lotyš Grjaznovs - posila z Brozan - za záchranou brzdu, když z pozice posledního faulem zlikvidoval samostatný únik Kubů, za který šel předčasně pod sprchy. I v oslabení však Velvarští pozorně bránili a zlobili svého soupeře brejky. V 65. min. měl po rohovém kopu Vopata pojistku na hlavě Šustr, ale zamířil vedle. Hostující celek přece jen přesilovku využil, ale pomohla mu minela jindy hlavní opory Velvar brankáře Měsíčka, který v 82.min. vysoko před vlastní šestnáctkou odkopem trefil jen hostujícího Kubů, pro něhož pak už nebyl problém uklidit míč do prázdné branky.

“Řeknu to natvrdo, jak se věci měly. Měsíček nás už několikrát podržel, dnes však vyrobil fatální hrubku, která nás stála dva body,” mrzelo domácího trenéra Pavla Janečka.

Jeho protějšek Miroslav Doležal pak dodal: “Umíme si vytvářet obrovské šance, ale trestuhodně je zahazujeme. Naštěstí jsme neprohráli, protože pokud bychom nedali gól ani do prázdné branky, to už by byl vrchol!”

Slovan Velvary – SK Zápy 1:1 (0:0). Branky: 55. Stárek – 82. Kubů. Rozhodčí: Raplík. ČK: 59. Grjaznovs (V). Diváků: 160.

Velvary: Měsíček – Šimkovský, Drozda, Šustr, Chábera – Havránek, Valenta (73. Ptáček), Grjaznovs, Duong (90. Kulhavý) - Tenkl (46. Stárek) – Vopat.

Mojmír STRACHOTA