O prvním místu Velvar už pochybuje málokdo, náskok činí 9 bodů (Zápy ale maí ještě zápas k dobru, mohou ztrátu snížit na 7 bodů), ale trenér Vasil Boev nabádá k opatrnosti. „Žádné slavení se nekoná, čeká nás ještě dost práce. Chybí šest kol, ve hře je spousta bodů,“ zdvihá varovný prst.

Ústí se na jaře hodně daří, a kdyby mu nescházela přesná koncovka, mohlo být úspěšné i v sobotu. Jenže zejména Černý si vylamoval jeden zub za druhým za skvěle chytajícím brankáři Spilkovi, který měl vážně formu. Na druhé straně Velvary ale také hrozily. Jakab mohl skórovat už do poločasu, ale to ještě netrefil míč přesně.

Sedm minut po přestávce už to vyšlo. Čerstvý Trávníček se ukázal být dokonalých střídajícím žolíkem, protože utekl po straně a vrátil míč přesně proti noze Jakabovi. Ten měl dokonce čas si merunu zpracovat a pak ji uklidil k tyči.

Domácí mohli vyrovnat, zmíněný Černý k tomu měl dvakrát hodně blízko, ale v sobotu mu nebylo přáno. A tak bojovníci z Velvar brali sladké tři body. „Jsme za ně šťastní, náš náskok v tabulce je zase o něco větší. Za úspěchem dnes stojí perfektní kolektiv a charakter hráčů, sportovně totiž musím přiznat, že Ústí bylo o něco lepší a mělo víc šancí. Ale Spilka zachytal a kluci to zvládli,“ radoval se Vasil Boev.

VIAGEM Ústí nad Labem – Slovan Velvary 0:1 (0:0). Branky: 52. Jakab. Rozhodčí: Langmajer. Diváků: 1678.

Velvary: Spilka – Chábera, Drozda, Šustr (90. Jelínek), Dobiáš (46. Trávníček), Kott, Havránek (79. Nathan), Rubeš, Keenan, Žežulka (85. Leitl), Jakab.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...