Od prvních minut bylo jasné, že se fanoušek nebude nudit. Domácí moc toužili po rehabilitaci za domácí porážku hned v úvodním kole s libereckou rezervou (0:1) a současně chtěli potvrdit, že výhra nad další rezervou v Teplicích (2:1) nebyla dílem náhody.

Rušno bylo před oběma brankami od úvodního hvizdu, častěji však ale před tou domácí. Nicméně koncovka obou týmů byla žalostná. Až po půl hodině měl vyloženější šanci velvarský Kafka, aby na druhé straně vzápětí neuspěl Daníček. Reputaci si Severočeši napravili v 32.min., kdy se po závaru ve vápně nejlépe zorientoval Velich a z dorážky prostřelil Měsíčka – 1:0. Gólem do šatny mohl srovnat Rubeš, aby Měsíček pak ještě podržel svůj tým tím, když vytasil reflexivní házenkářský zákrok nohou proti střele Haitla.

Co se nepovedlo Velvarským v průběhu prvního poločasu, napravil už v 51.min. parádní trefou z vápna Vopat. Jeho rána byla injekcí pro jeho spoluhráče k zvýšení úsilí k zisku tří bodů. Jablonečtí ovšem i nadále využívali každou příležitost k brejkům.

„Tím byl zápas zajímavý a uvidíme, kdo bude nakonec šťastnějším mužstvem,“ poznamenal v průběhu střetnutí trenér žižkovské Viktorky Zdeněk Hašek, jehož tým Velvary hostí ve 2.kole MOL CUPu tuto středu od 17 hodin.

„Ne, že můžeme, ale musíme moc litovat neproměněných tutovek po přestávce Vopatem, Kafkou a Krištofem,“ shodli se šéf Slovanu David Vedral s trenérem Pavlem Janečkem.

„Škoda, že jsme v prvním poločase nevyužili svou převahu k vstřelením dvou, tří gólů. V té druhé nás domácí přehrávali a měli jsme štěstí, že náš brankář měl svůj den,“ komentoval zápas někdejší ligista, trenér hostujícího FK Jaroslav Vodička.

Velvary – Jablonec B 1:2 PK (0:1). Branky: 51. Vopat – 32. Velich. Rozhodčí: Hájek. Diváků: 210.

Velvary: Měsíček – Šimkovský, Rubeš, Chábera, Šustr – Vopat (80. Müller), Kafka (65. Valenta), Krištof, Bulíř (53. Dvořák) – Tenkl (75. Ippolito) – Šollar (50. Havránek).