Šest zápasů trvalo, než se Hostouň prodrala zase ke třem bodům. Když ztratila před týdnem vyhraný mač v Sokolově, na hráče už padala depka, ale v neděli proti Admiře začali parádně. Možná pomohla i emotivní řeč hostouňské legendy Josefa Husáka, masér týmu totiž po letech končí kvůli zdraví.

Gól ale Hostouň do pauzy po opravdu dobrém výkonu nevytěžila a na úvod druhého pustila z výkopu do sóla jasně nejlepšího střelce hosté Zahálku. Ten sólo proměňuje jistě, ale tentokrát se ukopl a dal vedle. Hosté měli pak ještě jednu velkou šanci, tu však zachránil perfektním zákrokem Pančev a dal týmu šanci duel vyhrát.

Fotbalisté Slovanu Velvary (v modrém) porazili gólem v poslední minutě Přepeře a oslavili už jisté druhé místo v ČFL.
Foto, video:Velvary slaví druhé místo v ČFL! Výhru trefil Kott v poslední minutě

V 88. minutě se to povedlo. Po centru Hucka už mohl skórovat Miker, ale míč ještě vracel před bránu, kde ho gólman hostů poslal k noze Krunerta a ten se prosadil.

„Jak nám chybělo štěstí v předešlých zápasech, tentokrát se k nám přiklonilo. Ale kluci hráli od začátku výborně, výkonem v prvním části mě až překvapili. Ve druhé části nám hodně pomohl Panči, který nám dal šanci ještě to zvládnout. A na klukách bylo vidět, jak moc to chtějí zlomit,“ hodnotil trenér Hostouně Dominik Rodinger.

Ten našel tři speciální díky:

- obránci Davidu Štětkovi, který měl od středy horečky, přesto obětavě nastoupil a hrál skvěle.

- oběma Brazilcům Pavimu a De Siqueirovi, kteří poprvé nastoupili vedle sebe a moc jim to sedělo.

- zmíněnému maséru Josefu Husákovi za jeho emotivní řeč a za vše, co pro hostouňský fotbal udělal. I Rodinger ví, že nebude snadné najít adekvátní náhradu, „Pepa“ je hostouňské srdce.

Hostouň – Admira Praha 1:0 (0:0). Branka: 88. Krunert. Rozhodčí: Kolátor. Diváků: 100.

Hostouň: Pančev - Zahranychnyy, Bízek, Štětka, Krunert, Pavi (81. Neruda), Januška (86. Šmerda), F. Novák, De Siqueira (70. Miker), Hucek – Vlasák.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...