Skóre otevřel vyšehradský Drobílek z penalty, ale už o tři minuty později, opět ze značky pokutového kopu srovnal Obrtlík. „Jsme přesvědčeni o tom, že zápas se musí všem fandům líbit,“ shodovali se šéfové obou klubů David Vedral s Jaroslavem Klímou.

Po přestávce se obraz hry nezměnil. Otáhal se dokázal vypořádat s dalšími střelami domácích, stejně tak jako Měsíček na druhé straně, kterého třikrát prověřil Čapek. Velvarští šli do vedení v 70. min. po kolmé akci založené Doležalem a završené Kafkou, který technickým obstřelením nedal Otáhalovi šanci. Radost domácích však trvala pouhé dvě minuty, když lobem srovnal agilní Čapek.

Úsilí hostitele, aby tři body zůstaly doma, ztroskotávaly na Otáhalově pozornosti. Ten nakonec vychytal i penalty. „Proč jsme tentokrát v rozstřelu neuspěli? Pravdu mají ti, kteří říkají, že pokutové kopy jsou loterie. Jinak jsem rád, že se fanoušci pobavili dobrým fotbalem a že jsme se na něm spolupodíleli výraznou měrou,“ zhodnotil zápas šéf Slovanu David Vedral.

„Myslím si, že jsme tady neodvedli optimální výkon. Nevyrovnali jsme se v některých fázích zápasu s herní kvalitou domácích, ale naštěstí jsme se rehabilitovali při exekuci penalt, i když po čtvrté sérii byli k zisku dvou bodů blíže Velvarští. Otáhal se pak ukázal v tom nejlepším světle, za což mu patří jménem celého mančaftu velký dík,“ uvedl po utkání trenér Slavoje Roman Veselý.

Slovan Velvary – Slavoj Vyšehrad 2:3 PK (1:1). Branky: 15. Obrtlík (PK), 70. Kafka – 12. Drobílek (PK), 72. Čapek. Rozhodčí: Vít. Diváků: 290.

Velvary: Měsíček – Šalda, Obrtlík, Ludvík, Nosek – Vopat (93. Mucha), Kafka (88. Pospíšil), Kalaš (52. Polák), Havel (81. Kovařík), Pavlíček (67. Doležal) – Tenkl.

Mojmír STRACHOTA