Velvary přivítal velesilný tým kouče Davida Jarolíma a ex-reprezentantem Jiránkem nebo výbornými černochy Basseyem a Sarrem. Na podzim ale Slovan doma zachránil v poslední minutě remízu a i tentokrát po ní sahal, byť nepodal dobrý výkon.

Domácí zápas rozhodli už v první čtvrthodině, kdy se prosadil další ex-ligista Trýzna, pak je ale zrazovala ve velkých šancích koncovka. Dvakrát zachránilo brankáře Měsíčka břevno, jednou tyčka. Radotín nedal ani další možnosti a ke konci se o výsledek obával, protože zejména Kafkovy rány zpoza vápna po gólu volaly.

„Bohužel mu to nevyšlo jako Ševčíkovi na Chelsea, obě mířily těsně nad. Škoda, ale výhra domácích je naprosto zasloužená,“ přiznal předseda Slovanu David Vedral, jehož mrzí, že se Velvarům na jaře nedaří zdaleka tolik jako na podzim. „Těžko říci, proč to tak je. Jestli hráči nemají moc v hlavách, že nikdo nesestupuje a nemůže se nic stát. Ale hrají i o své jméno a je to takové nijaké,“ řekl Vedral.

Jeho tým teď čekají ještě silnější soupeři než Radotín – vedoucí Zápy a Loko Vltavín.

Olympie Radotín – Slovan Velvary 1:0 (1:0). Branka: 12. Trýzna. Rozhodčí: Musil. Diváků: 200.

Velvary: Měsíček – Šalda, Obrtlík, Ludvík, Nosek – Vopat (73. Pospíšil), Havel, Tenkl (78. Müller), Polák (35. Kalaš), Pavlíček (57. Doležal) – Kafka.