Velvarům se vyplatil aktivní úvod a už v 18. minutě přišel rozhodující moment zápasu, když byl faulován Valenta a Dvořák z penalty nezaváhal. Až poté domácí zapnuli, ale šance zase měli spíš hosté. Vopat přestřelil a Šustr mířil do břevna. Tyč ovšem v závěru půle zachránila i hosty, předcházel jí výborný zákrok brankáře Měsíčka.

Po obrátce už Liberec měl trvalý nápor, do šancí ale jeho hráče Velvarští dlouho nepouštěli. Zvýšit mohl z protiakce Vopat, který obešel i gólmana, jenže míč mu utekl.

Zdroj: David Vedral

Nakonec tak Severočeši mohli urvat remízu, ale tmavého Sukisu v sólovém úniku bravurně vyčapal Měsíček.

„Máme velkou radost, tým podal výborný výíkon. Navíc jsme Liberci vrátili porážku z podzimu,“ usmíval se předseda David Vedral.

Liberec – Velvary 0:1 (0:0). Branka: 18. Dvořák (PK). Rozhodčí: Pilný

Velvary: Měsíček – Chábera, Šustr, Rubeš, Šimkovský – Dvořák, Verner, Luong, Valenta (83. Štefko) – Pihrt (63. Dolejší), Vopat (78. Havránek).

Velvary (v modrém) vyhrály v Trutnově nad Libercem B 1:0.Zdroj: David Vedral

Sport hokej play-off Děčín Řisuty I. zápas
Řisuty pokořil gólem i brankář Lavinger, v play off ztrácejí
Fotbalisté SK Slaný (v modrém) přehráli doma v divizi B Tatran Rakovník 1:0 až po penaltách.