Velvarští zase dávají dohromady silný tým. Z České Lípy se jim vrátil rtuťovitý krajní bek Šimkovský malinko připomínající skvělého Coufala, tým má ovšem osobnosti v každé řadě. Slovan by zase měl patřit k tomu lepšímu, co ČFL nabídne, pokud se tedy bude hrát konečně bez omezení. V přípravě zahájil tým výhrou nad Příbramí 3:0, ale byl to spíše rezervní celek soupeře. Dva góly dal Moravec a jeden Kafka. V dalším utkání Velvary přehrály ještě loni druholigový Vyšehrad 4:3, v pěkném mači se prosadili Boby, Chábera, Kafka a Vopat.

Naposledy mužstvo nastoupilo proti zmíněnému Vltavínu a podlehlo 1:2. Jediný gól dal Kafka, který se tak prosadil i ve třetím zápase, ale tentokrát měl i hříchy, protože snad čtyři velké šance zahodil. Šimkovský byl také blízko brankám, ale pálil do tyče a břevna. "Šancí jsme měli dost, zatímco soupeř skóroval z brejků. Prohra mě tedy štve, ale je fakt, že fotbal tentokrát moc dobrý nebyl," uznal předseda klubu David Vedral.

Jeho tým čeká další zápas za týden, v sobotu 17. července přivítá od 10:30 Králův Dvůr.

Velvary - Lokomotiva Vltavín 1:2 (branka Velvar Kafka).

Velvary: Křepelka - Šimkovský, Drozda, Šustr, Chábera - Pihrt, Boby, Vopat, Stárek - Havránek - Kafka. Střídali: Moravec, Duong, Furmánek, Valenta.