Hostouň neměla doteď méně oblíbeného soka. Jinonická fotbalová bašta si ji podávala od roku 2018, to byla velká série. Jenže se dalo čekat, že skončí. Hostouň má letos lepší kádr, tabulku vede, zatímco Motorlet je skoro na dně.

A začátek tomu nasvědčoval. Po rohu Mládka se trefil poprvé ex-motorletský Adam Fotr (pro něj hodně sladká trefa) a po osmnácti minutách zavřel nacvičenou akci Štětka. Jenže hosté se nedali lacino a po dvou rozích vyrovnali. Nejdřív jim nechtěně pomohl vlastencem Mládek a pak se do míče přesně opřela největší hvězda Pražanů Miro Stoch.

Duel tak čekal na rozuzlení až do závěrečné čtvrthodiny. Zlomil ho Brazilec Diego de Siqueira, po něm se ještě prosadil Etemike a nakonec dal všemu korunu zase konečně uzdravený stoper Štětka.

VIDEOMOMENTKY // Sokol Hostouň - FK Motorlet Praha 5:2, ČFL 8. 10. 2023 | Video: Bohumil Kučera

„Dneska jsem neměl pochyby o tom, že zápas zvládneme, kromě pár minut ve druhé půli, kdy jsme to chtěli zlomit individuálně hekticky, to byla jasná dominance,“ říkal po dost hecnutém závěru trenér Hostouně Dominik Rodinger.

Hosté byli hodně nazlobení. „To asi byli, ale přijeli hrát ragby, což jsem tušil a oni to potvrdili. O fotbal jim nešlo a ohrozit nás mohli jen ze standardek, což se jim dvakrát povedlo, ale naše kvalita převážila a kluci výborně zvládali zahrát věci, jimž se věnujeme,“ byl spokojený Rodinger.

Sokol Hostouň – Motorlet 5:2 (2:2). Branky: 4. A. Fotr, 18. a 90. Štětka, 69. Diego, 76. Etemike – 24. vlastní Mládek, 29. Stoch. Rozhodčí: Hanousek. Diváků: 200.

Hostouň: Pančev – Neruda (63. Etemike), Štětka, Kosík, Charvát - Mládek (82. Bízek), Křenek, Hucek, Kostka (72. Januška), A. Fotr (63. Zahranychnyy), Diego (82. Klimenda).