Velvary nakonec vyhrály 3:1 a řádně tak hýbají čelem tabulky. Jakkoliv byly na Zápy naštvané, pomohly jim, protože Vltavín zdolaly už na podzim 4:2 a obraly ho celkem o šest bodů!

Ráz utkání určila situace ze 32. minuty, kdy Obrtlík vzal do rukou míč, který měli rozehrávat domácí a jejich hráč Valíček stopera Slovanu surově nakopl do rukou. Okamžitě viděl červenou kartu a domácí šli do oslabení. Hodně se rozzlobil i domácí trenér, vicemistr Evropy 96 Martin Frýdek.

V oslabení si vedli Pražané dobře i proto, že hosté upustili od dobrého fotbalu z úvodu zápasu. Šance byly k vidění na obou stranách a v 65. minutě začaly padat góly. To se trenéru Pavlu Janečkovi poprvé dokonale povedlo střídání, když na hřiště poslal Kalaše a ten po minutě uklidil míč k tyči. Domácí však bleskově vyrovnali Abenou, který přes dva obránce lízl centr z rohu dokonale za bezmocného Měsíčka.

V 80. minutě fauloval Obrtlík Eichlera a domácí dostali výhodu pokutového kopu. Ten ale Měsíček skvěle Veselému vyrazil a jasnou dorážku poslal Podzimek nad! Trest přišel v samotném závěru. To se trenéru Janečkovi povedlo střídání podruhé. Tentokrát střídal Müller Kafku, který nebyl celé utkání ve své kůži, protože jeho se nejvíc dotkla smrt kamaráda z Kladna Filipa Suchého. Müllerovi však rozhodující branku připravil skvělým sólem po křídle a zadní lajně Havel. Odměnu dostal Havel vzápětí, když utekl Vopatem a pojistil senzační výhru hostů.

„Jsme za ni strašně rádi, vždyť jsme pětkrát v řadě prohráli o gól a nálada nebyla dobrá. Už kvůli klukům a lidem, kteří na velvarský fotbal chodí, si tuhle výhru moc považujeme,“ byl spokojený předseda klubu David Vedral.

Loko Vltavín – Velvary 1:3 (0:0). Branky: 69. Abena – 65. Kalaš, 88. Müller, 90+2. Havel. Rozhodčí: O. Černý – V. Severýn, M. Cichra.

Velvary: Měsíček – Kovařík, Obrtlík, Ludvík, Nosek - Vopat (90. Mucha), Havel, Tenkl, Doležal (60. Kalaš) - Pavlíček (70. Polák), Kafka (87. Müller).