V poločase jsme se vás ptali, že pokud se Slovanu podaří na jaře zopakovat podzim, bude se i v sezoně 2019-2020 ve Velvarech kopat třetí liga a vy jste řekl …

… že chceme hrát ČFL dlouhodobě a předvádět takový fotbal, který k nám přitáhne fanoušky z celého okresu.

V čem spatřujete důvody toho, že mužstvo nebylo na jaře tak úspěšné jako v jeho první části? Byť konečné dvanácté místo a 42 bodů není na to, že jste v nové soutěži otrkávali, zase tak špatné?

Bohužel jsme v některých střetnutích neustáli papírovou roli favorita. Například s Brozany, Litoměřickem, v Králově Dvoře, nebo v posledním kole doma s Dobrovicí. Stačilo uhrát pět, šest bodů a mohli jsme zůstat v lepší polovině tabulky.

Nejpovedenější zápas prémiové sezony v ČFL?

Nebyl pouze jeden, ale hned několik. Třeba ty s dnes už druholigovým Vyšehradem, Domažlicemi, Štěchovicemi, Benešovem nebo v Karlových Varech.

Na podzim jste mluvil o vybudování umělky a na nový rok byla k dispozici?

„Dodavatel dodržel slovo. Umělka už slouží a věřím, že ještě dlouho bude.

V průběhu letní pauzy má údajně dojít k výraznému posílení A mužstva. Při vašem posledním domácím vystoupení s Dobrovicí jsme se bavili s někdejším hráčem ligových Teplic Ivanem Šollarem, na podzim hrajícím v Brozanech a ten nám prozradil, že ČFL se už tam hrát nebude…

Soutěž nakonec nepřihlásila Dobrovice a pokračovat nebude ani Litoměřicko. A pokud jde o Šollara, tak ten se nám bude do základu moc hodit! Jiný krajní bek Nosek totiž chystá kvůli svatbě delší volno. 

Z Litoměřicka přijde také někdo?

Ano, jednáme s několika hráči Litoměřicka, ale i s dalšími kluby, třeba Ústím. Definitivně vám řeknu jména až v úvodu přípravy, zhruba 9. července.

Průběžně se zlepšuje i zázemí klubu. Prý máte velmi zajímavou vizi do blízké budoucnosti?

(úsměv) Samozřejmě třetí liga by si zasloužila lepší tribunu i ochozy. Jde o postupné kroky.

Otázka tak trochu na tělo. Co by se ve Slovanu dělo, kdyby vyhrál ČFL a měl před sebou druholigovou výzvu?

Neodpovím jen za sebe, ale za celý realizační tým. Postupu do druhé ligy bychom se v žádném případě nebránili a pokud by se tak někdy stalo, určitě bychom v ním nechtěli vystupovat v roli statisty. Je tam ale velké ALE. Areál a zázemí by musely být připraveny lépe než dnes. Pracujeme na tom, protože v plánu jsou dvě tribuny - jedna nám nestačí. Pracujeme také na závlaze, chtěli bychom vylepšit kabiny, zařít wellnes. Pouze pokud bychom tohle vše zvládli, můžeme se bavit o prvoligových snech. 

Do realizačního týmu patří i trenér, někdejší opora libereckého Slovanu Pavel Janeček s asistenty Muchou a Svátkem…

Výsledky jsou obrazem jejich cílevědomé práce a o tom, že nejde jen o frázi, vypovídají dosažené výsledky a fotbal, kterým se mužstvo po celý ročník prezentovalo. Za to těm třem a celé kabině patří velké poděkování.

Než stihnete zregenerovat síly po tom všem, nová sezona opět začne?

Přípravu na novou sezonu zahajujeme s předstihem, protože ČFL prošla velkou změnou a to vytvořením dvou skupin, v nichž nebudou chybět rezervy prvoligových celků. Ty by měly přispět k tomu, že se bude ve třetí lize hrát velmi atraktivní fotbal a my rozhodně nechceme zůstat pozadu.

Závěrem, je něco, co by nemělo zůstat opomenuto v souvislosti s bohatou stoletou existencí klubu?

Znovu poděkování všem, kterým osud celého našeho klubu není lhostejný a pomáhají v čase svého osobního volna jak mohou. V přípravkách počínaje, A týmem konče.

Mojmír Strachota, Rudolf Muzika