Za hosty nastupuje někdejší opora Sparty a pak i Plzně Martin Zeman, pořád rozdílový hráč. Na něj i ostatní kvalitní přeštické fotbalisty se Hostouň poctivě chystala celý týden a odehrála dobrý zápas. Vytvořila si i dost šancí, jen Jiří Januška čtyři, ale soupeř také hrozil.

Gól však padl jediný, už v prvním poločase. To se stoper Kosík nečekaně objevil na pravém křídle a jeho pěkný centr zasáhl Vlasák v letu hlavou – 1:0.

Moc pěkný gól, ale do konce chybělo ještě hodně času a Západočeši sice měli párkrát štěstí, ale také mohli vyrovnat. Možná nejblíž byli v poslední minutě, když obránce Charvát vyhlavičkovával jejich pokus z brankové čáry.

„Kdyby vyrovnali, bylo by to nespravedlivé, protože jsme měli snad sedm šancí a odehráli jsme zápas výborně, zejména první poločas. Vyplatila se hodně poctivá příprava,“ hodnotil šťastný trenér Hostouně Dominik Rodinger a zavtipkoval si tím, že výhru věnuje sám sobě k třicátým pátým narozeninám. „Ale cítím se na 68,“ smál se a poděkoval divákům za výbornou atmosféru, kterou v rámci posvícenského duelu udělali.

Hostouň – Přeštice 1:0 (1:0). Branka: 35. Vlasák. Rozhodčí: Lerch. Diváků: 250.

Hostouň: Tetour – Zahranychnyy, Kosík, Štětka, Charvát - Paulizzi (75. Hájek), Krunert (90+2 Bízek), Hucek, Shkyria (75. Neruda), Januška (81. Novák), Vlasák (75. Habovda).


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …