„Je to hodně cenná výhra a držíme náskok. Ale s každým kolem je to těžší a těžší, hlavně v hlavách ta zodpovědnost pracuje. Ale vše máme ve svých rukách,“ hlásí trenér Vasil Boev.

Jeho tým začal na Pardubicku dobře, ale Jakab ani Leitl neproměnili velké šance, když šli sami na gólmana.

Zápas se lámal na pomezí 36. a 37. minuty, kdy brankář Spilka nejprve chytil skvěle obrovskou šanci domácího Kopeckého, aby vzápětí byl ve vápně faulován Leitl a Kott z nařízené penalty otevřel skóre. Ještě do přestávky se Jakabovi povedl parádní a překvapivý pas na Cháberu, ten šel zase sám a nezaváhal – 0:2.

Po přestávce však přišla zbytečná komplikace. Jakab opět zahodil sólový únik a vzápětí velvarská obrana nepokryla bleskový brejk, po němž Petrus zblízka nedal naději Spilkovi – 1:2.

Hosté pak hru uklidnili, drželi míč, ale zase zahodili spoustu nadějných akcí a po 75. minutě domácí začali kousat a snažili se vyrovnat. Hosté však výhru ubojovali a dál tak drží náskok čtyř bodů na Zápy, které deklasovaly Ústí na jeho půdě 3:0.

„Zápas jsme si trochu komplikovali sami špatnou koncovkou, protože šancí jsme měli hodně a držení míče bylo jasně na naší straně. V závěru, když jsme vystřídal a ne všichni kluci hráli na svých postech, tak se nám hra trochu rozpadla, ale už jsme to udrželi. Příště by nás ale zahazování šancí mohlo mrzet,“ varuje jinak spokojený Vasil Boev.

Živanice – Velvary 1:2 (0:2). Branky: 47. Petrus – 38. Kott (PK), 44. Chábera. Rozhodčí: Tryzna.

Velvary: Spilka – Žežulka, Drozda, Rubeš, Chábera, Keenan, Havránek, Šustr (81. Trávníček), Kott, Leitl (71. Dobiáš), Jakab (81. Nathan).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...