Vltavín je de facto farmou Sparty, několik mládežnických reprezentantů má dokonce na Letné profesionální smlouvu. O to víc úspěch Hostouně vyniká. „Mají teď jeden bod, ale při jejich obrovské kvalitě jsem si jistý, že na konci jich budou mít minimálně pětatřicet. U nich jde jen o to, aby se víc sehráli a začali proměňoval šance,“ hodnotil trenér Sokola Dominik Rodinger, který porazil Vltavín poprvé v kariéře.

Góly tentokrát přišly už do poločasu a obstarala je jedna z hlavních opor, bývalý prvoligový hráč Příbrami Jiří Januška. V téhle sezoně se mu hodně daří, stal se tahounem Hostouně, ale dobře zahrál celý zelenobílý soubor, o kterém se teď ve fotbalových kuloárech mluví se stále znatelnějším respektem.

Oba góly byly dílem dobrého napadání domácích. Při prvním dostal Januška míč mezi obránce a proměnil, při druhém De Siqueira vydřel míč, posunul na Klimendu a toho přidržel v úniku gólman Čechal a Januška z penalty nezaváhal.

Jenže po přestávce už Hostouň aktivní nebyla a taktovku jasně převzali hosté. Vytvořili si tlak i šance, ale obrana Hostouně pracovala výborně a co prošlo, lapil výborný brankář Pančev. Také on nakonec jednou zaváhal a Boček ho lobem překonal na 2:1 (66.), ale pak už mladík v bráně nic nepustil.

„Dnes jsme to uhráli i se štěstím, protože po přestávce jsme se dostali pod tlak. Ale byl vidět progres, jaký jsme udělali při bránění, protože tam jsme uspěli. A z brejků jsme mohli náskok pojistit, bohužel Graham Etemike ani Oskar Fotr nebo pak Karel Charvát neuspěli. Ale máme radost, porazit takhle silný tým se počítá,“ těšilo Dominika Rodingera.

Hostouň – Loko Vltavín Praha 2:1 (2:0). Branky: 8. a 35. Januška – 66. Boček. Rozhodčí: Matějka. Diváků: 300.

Hostouň: Pančev – Bízek, Kosík, Křenek, Mládek, Januška (70. Neruda), Klimenda (76. Charvát), A. Fotr (62. O. Fotr), Novák, De Siqueira (62. Etemike), Hucek.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...