Skóre otevřel již v 6.min. učebnicovým lobem Vopat, který prokázal chladnou hlavu i při navýšení na 2:0 obstřelením brankáře Němečka. Pak v 36. min. utekl po pravé straně, poslal před branku hostí střílený centr, na který si naběhl Müller a pohotovou dorážkou dal na 3:0! Ne že by se teplická rezerva nedostávala do zakončení, ale největší šance Radosty a Šupa domácí gólman Měsíček zneškodnil.

Po přestávce měli více ze hry Tepličtí. „Chvíli nám trvalo, než si ještě nedávno dorostenci začali rozumět s ligisty. Škoda, že jsme některé slibné šance trestuhodně pozahazovali a nenapodobili v jejich zakončování domácího Vopata,“ zhodnotil zápas trenér poražených Jaroslav Kolínek, kterému udělali jeho svěřenci radost až v poslední čtvrthodince zápasu, kdy výsledek korigovali dvěma trefami do černého.

„Zápas měl dobré tempo, svou kvalitu a ukázal nám, kde stále máme rezervy, na kterých ještě před zahájením nového ročníku ČFL musíme zapracovat,“ konstatoval Kolínkův protějšek Pavel Janeček.

„Co je doma to se počítá, protože podobná výhra se projeví v sebevědomí, což se bude při blížících se mistrácích hodit,“ charakterizoval výstižně průběh utkání vedoucí velvarské rezervy Radek Šmíd. 

Slovan Velvary – Teplice B 3:2

Branky: 6., 24. Vopat, 36. Müller – 75. Bastiar, 89. Chodura, rozhodčí Kindl, 200 diváků, poločas 3:0

Velvary: Měsíček – Šimkovský, Nosek, Ludvík, Valenta – Vopat, Hanuš, Tenkl, Polák, Dvořák – Müller, Surmaj. Střídali: Šollar, Bulíř, Polák, Chábera.

Další přípravný zápas odehraje Slovan 2.8. od 18:00, kdy přivítá rovněž třetiligový Králův Dvůr.

Mojmír STRACHOTA