Hosté pozorně bránili a využili každou z příležitostí k brejkům. Velvarští nakonec dokázali zdánlivě ztracené utkání dotáhnout do penaltového rozstřelu. V tom v šesté sérii prokázal své brankářské kvality domácí Měsíček, který rozhodl o tom, že bonusový bod zůstal doma.

Co ještě dodat ? To že svěřenci hostujícího kouče Zbyňka Busty dokázali zblokovat řadu velvarských střel a ty, které přece jen prošly za jejich záda, pochytal Lukáš Vašák. Ani jeho protějšek Měsíček se nenudil. V úvodu nestačil na hlavičkový lob svého obránce Obrtlíka, který se snažil poslat Volešákův centr do bezpečí (0:1). Když navíc v 69.min. zvýšila posila Štěchovic z Moravy Woitek na 0:2, málokdo doufal, že by se mohl zápas ještě zdramatizovat. Stalo se.

Nejdřív Doležal přímo z rohu šťastně snížil a v nastaveném čase hosté zbytečně faulovali Pospíšila mířícího z vápna. Obrtlík pak penaltu proměnil trochu zvláštně, když ji kopl téměř doprostřed, ale Vašákovi v úkroku nasadil housle. „Naši kluci si zaslouží obrovské uznání, prokázali srdíčko do posledních minut a dokázali nakonec srovnat,“ vysekl poklonu na adresu hráčů šéf Slovanu David Vedral poté, co jeho tým přidal prémiový bod v jedenácté sérii penalt.

Trenér hostujícího týmu Zdeněk Busta zklamaně dodal: „Odjíždíme se smíšenými pocity, nejen proto, že se tak stalo naším přičiněním!“ naznačil velké rozčarování, podle hostů totiž penalta přišla už po čase.

Slovan Velvary – TJ Štěchovice 3:2 NP (0:1). Branky: 77. Doležal, 92. Obrtlík (PK) – 7. Obrtlík (vlastní gól), 69. Woitek. Rozhodčí: Aubrecht, žk 1:0, 210 diváků.

Velvary: Měsíček – Šalda, Obrtlík, Ludvík, Nosek (76. Doležal) – Vopat, Kafka (84. Pospíšil), Polák, Havel (69. Müller), Pavlíček (46. Kalaš) – Tenkl. Trenér Pavel Janeček

Mojmír STRACHOTA, Rudolf MUZIKA