Motorlet loni skončil v divizi až čtvrtý, zatímco Hostouň první, ale tohle už je minulost. Týmy se navíc proměnily, posílily, a na tomhle poli se Pražanům dařilo výborně, byť pár hráčů mají zraněných včetně kanonýra Sodomy. Do sezony vstoupili lépe, když byli nebezpečnější už v první půli, ale Rossmanovu šanci brankář Czechowski kryl.

Ve druhé části už hosté udeřili. Radosta, který kdysi pomáhal Kladnu zachraňovat druhou ligu, vypálil přesně k tyči a poslal je do vedení, které po marném tlaku domácích pojistil chvíli před koncem Rossman. Hostouň sice nastřelila břevno a v závěru i skórovala, ale rozhodčí (po prodlevě) viděl útočný faul na brankáře, který si ošklivě zranil loket. 

„Je to facka, ale třeba nám otevře oči a ukáže pravou sílu ČFL. Soupeř ukázal velké nadšení, předčil nás v chování v soubojích, proto vyhrál asi zaslouženě,“ konstatoval trenér Hostouně Ivan Pihávek.

Hostouň – Motorlet 0:2 (0:0). Branky: 56. Radosta, 84. Rossmann. Rozhodčí: Pastyřík – Mudra, Volf

Hostouň: Czehowsky – Borák (85. Krupička), Trapp, Dosoudil, Vašák - Zahranyčnij, Marek, S. Mařík (87. Kolmistr), Kabele (46. Hovorka) - Gajecký (70. Vojtěšek), Hájek (46. Laušman).

Motorlet: Mihálek – Čepelák, Rajnoch, D. Mařík (65. Měska), Radosta (90. Filip), Fotr (86. Jonáš), Žaloudek, Suk, Soběslav, Dvorský, Rossmann (78. Lukič).