Hlavní bodem oslav bude nedělní zápas staré gardy Velvar proti týmu Real Top Praha, který tvoří známé osobnosti z řad bývalých fotbalistů, hokejistů a umělců. Namátkou jmenujme aspoň sportovce, kteří za Real Top nastupují z Kladenska, tedy Jiří Tlustý, Ondřej Pavelec (oba by hrát měli - Tlustý to má z Ješína coby kamenem dohodil), Jakub Voráček, Tomáš Plekanec či Radek Smoleňák. Z osobností kultury pak třeba herci ze slavného seriálu Okresní přebor: David Novotný, Leoš Noha či Ladislav Hampl. Portfolio osobností Real Topu je ale obrovské a kdo nastoupí ve Velvarech, to bude tajenkou do posledních chvil.

Pro nim postaví domácí starou gardu, jenže pozor, to jsou kluci, co se pořád udržují a v minulosti si většina zahrála za Velvary i krajský přebor. Třeba legendární brankář Michal "Psycho" Majtaník, v poli pak elitka jako ex-ligista Mašek (král pasů), Slavíček (mistr zdvižená hlava), dnešní šéf klubu Švejda (laso u lajny), Vymětalík alias Makelele, pan profesor Dubský, zlonický Maradona Mucha, čarostřelec Pekárek, či Usain Bečvář. Zkrátka hvězdám nic nedarují, zvlášť když sestavu vyztuží kosící nástroj a válcovačka v jednom - Pfleger.

Zápas začne v 15 hodin a zváni jsou všichni, kdo velvarskému fotbalu fandí a mají ho rádi. "Zveme i všechny, kteří za Slovan někdy hráli nebo pomáhali funkcionářsky. Takových lidí si obrovsky vážíme a v neděli se na ně budeme těšit," říká předseda David Vedral, jehož bolavá záda do boje bohužel nepustí.

Oslavy Slovanu ale nedělním mačem neskončí.

V úterý se bude slavit znovu, už ale v ostrém zápase. Do Velvar přijede jeden z nejslavnějších českých klubů - Bohemians 1905. A to prvoligový A tým, který se Slovanem dlouhodobě úzce spolupracuje! Duel s Klokany startuje v 18 hodin a bude zajímavé sledovat i domácí celek, který prochází velkými letními změnami.

Z Litoměřicka, které odstoupilo z ČFL, získal několik skvělých mladých borců jako je střelec David Surmaj nebo argentinský stoper Paulo Ippolito. Nově tvořený celek můžete vidět už dříve než příští úterý proti Bohemce - ve středu 10. července se utká doma s nováčkem druhé ligy Vyšehradem (18:00) a v sobotu míří na hřiště Ústí nad Labem.

Program přípravných zápasů Slovanu Velvary:

10.7. 18:00 Velvary - Vyšehrad

13.7. 11:00 Ústí nad Labem - Velvary

16.7. 18:00 Velvary - Bohemians 1905

20.7. 17:00 Velvary - Teplice B

24.7. 18:00 Velvary - Slavia Praha B

27.7. 10:30 Velvary - Zbuzany

31.7. 18:30 Velvary - Aritma Praha

2.8. 18:00 Velvary - Králův Dvůr