Vedení Slovanu řeší ožehavou situaci na postu stoperů. Oba, s nimiž počítali, se chytili na zkouškách ve druhé lize – Šustr v Blansku a Rubeš v Chrudimi, a tak s Vltavínem museli dozadu hráči, kteří s tím mají nepatrné zkušenosti, Tenkl a Luong.

Velvary však v horkém sobotním dopoledni sázely hodně na útok a jediné, co je svazovalo, byla mizerná koncovka. Prolomil ji až v poslední minutě půle Chábera, který si narazil s Vopatem a krásnou akci zakončil průstřelem brankáře.

Po obrátce však Lokomotiva podobně vyrovnala, když se syn někdejší velvarské opory Moravce dostal za obranu pomocí chytrého vyhnutí se ofsajd systému. A byť brankář Měsíček zasáhl, balon se za čáru dokutálel.

Následně byla dost vidět pomoc ze Slaného. Testovaný Novotný zmařil dvě velvarské šance, ale v 82. minutě hezky propíchl merunu na volného kanonýra Vopata a ten nezaváhal.

Pražané poté v touze vyrovnat přitlačili, ale šance měli spíš domácí z protiakcí. Ex-kladenské duo Kafka – Pihrt ale nedalo a neuspěl ani z béčka povolaný Podivínský, který ale svým výkonem zaujal.

„I když bylo velké teplo, hráči odehráli zápas ve velkém tempu. Naši zaslouží pochvalu i proto, že soupeř měl šest hráčů na střídání. Celkově jsme měli o dvě šance víc a vyhráli asi zaslouženě,“ mínil předseda Slovanu David Vedral a potvrdil, že Slovan usilovně jedná o příchodu stoperů.- Někteří zranění včetně zkušeného Ptáčka se pak do přípravy teprve zapojí.

Velvary – Loko Vltavín 2:1 (1:0). Branky: Chábera, Vopat – Moravec.

Velvary: Měsíček – Chábera, Tenkl, Luong, Valenta – Duong, Havránek, Vopat, Pihrt, Furmánek – Kafka. Střídali Novotný, Podivínský.