Trest za tento výprodej, s naplněním známého nedáš - dostaneš, přišel v závěru, kdy se trefil střídající Surmaj: „Soustředil jsem se jen na to, abych technickou střelou poslal míč do branky,“ povídal šťastný střelec.

Co dodat k tomu, proč svěřenci Pavla Janečka přišli o tři body: „Pozahazovali jsme co jsme mohli. Jen ve druhé půli čtyři obrovské šance. Stejně tak to platí o té první,“ čímž domácí trenér myslel 80. min., kdy Šalda utekl všem, ale jeho nabídkou ke skórování opovrhl Doležal.

Hosté nespoléhali pouze na obranu a hrozili z brejků Vernerem, Rubešem (nastřelená tyč), Bulířem, Valentou, kteří nechali vyniknout brankáře Měsíčka. Ani Ordelt se nenudil, pochytal co se dalo, ale na rozdíl od svého protějšku, jednou inkasoval.

„Šli jsme od úvodního hvizdu štěstěně naproti,“ shodoval se s ostatními sportovní ředitel vítězů Pavel Šimkovský.

„Proč hrát takový zápas, v němž jsme nebyli v žádném případě horším mužstvem, promarnili jsme spoustu šancí a do kabin jsme se nakonec vraceli s prázdnou,“ hlesl předseda Slovanu David Vedral.

"Hrál se slušný fotbal, kterému pomohla kvalita hrací plochy. Dnes to bylo o tom kdo vstřelí branku vyhraje a z tohoto pohledu jsme byli šťastnější. Vítězství je umocněno tím, že jsem se stal včera dědou a tak můžu vnučku Štěpánku hezky přivítat na tom našem světě," těšilo kladenského trenéra Litoměřicka Zdeňka Haška.

Slovan Velvary – FK Litoměřicko 0:1 (0:0). Branka: 81. Surmaj. Rozhodčí: Mudra. Diváků: 280.

Velvary: Měsíček - Šalda, Obrtlík, Ludvík, Nosek - Vopat, Tenkl, Polák, Pavlíček (78. Doležal) - Havel (84. Kalaš) - Kafka.

Litoměřicko: Ordelt – Šimkovský, Rubeš, Ippolito, Štefko - Bulíř, Krištof (90. Chábera), Hanuš, Kodad (46. Valenta, 92. Greš) - Verner (86. Novák) - Dolejší (67. Surmaj).

Mojmír STRACHOTA