Ta relativní spokojenost se dá konkrétněji vyjádřit jak?
Tak, že jsme některé ztracené zápasy dokázali zremizovat.

Která bodová ztráta vás nejvíce mrzí?
Ono jich bylo víc. Například hned ta v úvodním kole doma s Brozany (2:2, penalty 3:5), o týden později ve Štěchovicích (1:1, penalty 5:4), stejně tak jako ta v Jirnech (0:0, penalty 5:4) nebo doma s Radotínem (1:1, penalty 5:6). K zápasu s Brozany jen dodám, že jsme zbytečně ztratili vedení 2:0. Naopak body se nám podařilo zachránit doma s Pískem, kdy jsme srovnali v samotném závěru na 2:2 a navíc uspěli v penaltovém rozstřelu.

Nejlepší utkání podzimu jste asi odehráli na hřišti lídra v Zápech, kde jste senzačně vyhráli 4:0…
Z toho jsme měli obrovskou radost! I z toho, jak byl tento pro domácí debakl okomentovaný v tisku, protože něco podobného nikdo nečekal. Přitom nešlo o nic jiného než o to, že zastupující trenér Marek Mucha mužstvu naordinoval účinnou taktiku a odměnou nám bylo i to, že úvodní parádní trefu Tenkla odvysílala i televize. Dodám, že s trenéry celkově panuje obrovská spokojenost. Pavel Janeček u nás dlouhodobě odvádí perfektní práci, to samé jeho asistenti Jiří Svátek a zmíněný Marek Mucha.

O opaku radosti se s chutí nemluví?
To je pravda. Někdy odehrajete i střetnutí blbec a to se nám stalo v Litoměřicích, kde jsme vedli 1:0, nakonec prohráli.

Vašim fanoušků se moc líbilo utkání s východočeským Ústím nad Orlicí…
Ani se nedivím. Hrálo se nahoru dolů, nechyběly šance, zazářili při nich oba brankáři, abychom nakonec my byli tím šťastnějším celkem (2:0). To utkání jsme si společně s našimi příznivci opravdu užili se vším všudy.

Na druhou stranu, co zbytečná porážka ve 12. kole v Benešově (3:1)?
Při vší úctě a respektu je současný benešovský tým tomu bývalému hodně vzdálený, ale i tak jsme tam prohráli naprosto zaslouženě. Ten zápas jsme v Benešově doslova odchodili, vůbec nezabojovali a něco podobného, tak strašného, jsem v podání našeho mančaftu nezažil.

Dozná podzimní kádr v čase zimní přestávky nějakých změn?
Žádných zásadních. Když jsme se po skončení podzimní části kluků zeptali, zda chce někdo změnit působišti, všichni svorně odpověděli: Zůstáváme! Proto do složení týmu sahat nebudeme a samozřejmě chceme jarní odvety zvládnout co nejlépe.

To znamená, že o žádném doplnění mužstva neuvažujete?
Pokud někoho přivedeme, tak to budou maximálně dva hráči, kteří budou představovat na ČFL velmi dobrou kvalitu. Dál to nechci komentovat.

Realizační tým rovněž zůstane beze změn?
Určitě, protože všechno u nás šlape jak má. Kdyby byl opak pravdou, měli bychom současnosti jiné starosti.

Můžete se pochlubit i tím, že jste vybudovali i hřiště s umělkou, což by asi bez dotací a sponzorů nebylo možné?
Velký dík patří všem, kterým není Slovan lhostejný. Snažíme se jejich pozornost, a to i města, vracet tím, že se vedle áčka staráme i o rezervu a šest mládežnických družstev. Ani spolupráce s prvoligovou pražskou Bohemkou nefunguje pouze na papíře.

Máte už dnes jasno, kdy začnete s přípravami na jarní odvety?
Samozřejmě. Patnáctého ledna si hráči ověří svou formu v utkání s Kolínem. Následovat bude soustředění na Šumavě, kde máme v plánu duel s Českými Budějovicemi, poté s Ústím nad Labem a s Vlašimí.

Co říci závěrem?
To, že se dá hrát fotbal na této úrovni i v klubu, který naproti konkurenci funguje s nejnižším finančním rozpočtem. Důvodem toho, že jsme tam, kde jsme, je fakt, že si považujeme každé koruny, který nám kdo na rozvoj velvarské kopané dá. A s naším velkým přáním: bavte se dobrým fotbalem!

Mojmír Strachota